+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

Девальвація та дефолт: експерти спрогнозували, що чекає Україну без траншу МВФ

Україна в найближчі два роки має виплатити 10 мільярдів доларів, 2018 року — 2 мільярди доларів. Без траншу МВФ Україні загрожує девальвація, і дефолт.

Україна в разі відсутності домовленості з МВФ протягом наступних кількох місяців зіткнеться з ризиком різкої девальвації і дефолту. Домовленість стосується продовження співпраці та надання кредитного траншу.

Про це заявила головний економіст Dragon Capital Олена Білан. Зробила вона це на презентації результатів дослідження про можливості макроекономічної кризи в Україні.

«Програма з МВФ закінчується в березні наступного року, а гроші уряду закінчаться ще раніше. Тому українська влада має лише кілька місяців, щоб домовитися з МВФ і отримати транш. Без цього ми будемо мати великий ризик різкої девальвації гривні. Та невиконання урядом своїх зовнішніх зобов’язань, фактично — дефолту», — сказала вона.

Згідно з дослідженням, Україна в найближчі два роки має виплатити 10 мільярдів доларів. При цьому в 2018 році боргове навантаження становить 2 мільярди доларів. Однак на рахунках уряду на даний момент знаходиться 1,4 мільярда доларів. Разом з тим, в 2019-2021 роках Україна має виплачувати близько 6 мільярдів доларів щороку. Крім того, більше половини загального боргу становить борг перед офіційними кредиторами, включаючи МВФ, ЄС і США. У зв’язку з чим дефолт за зобов’язаннями цим неможливий.

У свою чергу, асоційований професор Каліфорнійського університету в Берклі Юрій Городніченко зазначив, що Україна може зіткнутися з трьома різними сценаріями. Сприятливий сценарій — влада продовжує співпрацю з МВФ і ціни на сировинних ринках залишаються високими, що сприяє зростанню економіки.

Другий варіант — співпраця з МВФ припиняється, але ціни на сировинні товари залишаються високими. В такому випадку впоратися з борговим навантаженням можливо.  Однак така ситуація не сприятиме прискоренню економічного зростання. В тому числі використовуючи інструмент урізання бюджетних витрат. Третій сценарій — Україна не домовиться з МВФ, а на сировинних ринках відбувається падіння цін. У такому випадку існує ризик чергового обвалу банківської системи і падіння економіки на 10-15%.

«Останній варіант не є малоймовірним. Тому Україні необхідно боротися за інвестора, зберегти зовнішній ринок і дружити з МВФ», — підкреслив Городніченко.

При цьому почесний президент Київської школи економіки Тимофій Милованов зазначив, що в разі відсутності співпраці з МВФ вартість залучення фінансування з боку приватних інвесторів зросте з 7% до 8-12%.

«Для порівняння: якщо ми візьмемо гроші у приватного інвестора під 11% річних, то у МВФ — під 3%. Приватний інвестор нічого від нас не вимагає. МВФ вимагає реформ, часто українцям незрозумілих — як приведення цін на газ до ринкового рівня. Позичати потрібно чимало, близько 3 мільярдів доларів. Різниця в 8% означає 240 мільйонів доларів в рік. І за наступні п’ять років ця сума перетвориться в понад мільярд виплат за відсотками», — сказав Милованов.

Як повідомлялось раніше, МВФ оцінює дефіцит фінансування України в 2018-2019 роках в 4,5 мільярда доларів. Це перевищує підтримку міжнародних партнерів.

За даними рейтингового агентства S&P, в Україні 2018-2021 роках чекають зовнішні виплати за державним та квазідержавному боргу на 24 мільярдів доларів.

Рейтингове агентство зазначає, що здійснити зазначені виплати уряду буде вкрай складно без підтримки з боку офіційних кредиторів.

Державний і гарантований державою борг України за 2017 рік зріс на 7,5%. Та складає 76,3 мільярда у доларовому еквіваленті. І на 11% — до 2,1 трильйона — в гривневому еквіваленті, що становить близько 72% ВВП.

Обсяг виплат України щодо державного і гарантованого державою боргу в найближчі двадцять вісім років – у період з 2018 по 2045 рік включно – складе 3,045 трильйона в гривневому еквіваленті.

Україна розраховує в 2018 році отримати транш МВФ у розмірі 1,9 мільярда доларів. Після чого залучити кошти на зовнішньому фінансовому ринку. А також отримати макрофінансову допомогу ЄС у розмірі 1 мільярд євро. В ЄС зазначили, що отримання Україною макрофінансової допомоги, поряд з підтримкою інших міжнародних партнерів, дозволить покрити фінансові потреби країни на найближчі 2,5 роки.


Категория: Финансы
, , , ,
Просмотров: 190

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine