+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

Аграрії розчаровані урожаєм соняшника

Херсонські аграрії неприємно здивовані результатами збору врожаю ранніх сортів соняшника. Торік «сонячна квітка» давала в середньому 17 ц насіння з гектара на богарі. Нині на круг виходить максимум 13 ц/га. А в таких районах, як Скадовський чи Іванівський, ще менше — 8 та 9,8 ц/га.

Знову далася взнаки тривала літня посуха: тут не про мільйонні доходи мріяти — аби лишень витрати на посівну окупилися.

Багатий минулорічний врожай дав змогу аграріям Херсонщини непогано заробити. А відтак, вкласти більше грошей у, зокрема, елітне насіння. Купували гібриди соняшнику в офіційних представників іноземних компаній та корпорацій — дилери обіцяли від них врожай мінімум на третину більший.

Науковці кажуть: в умовах південного степу ставка на іноземні гібриди з їх розрекламованою врожайністю себе вочевидь не виправдовує. Якби до сонця ще й вологу вчасно, може, вони й справді давали б обіцяні 20-22 ц/га.

Та оскільки з водою з неба не складається, елітні «зайди» всихають у полі просто на очах. Наші сорти ще тримаються, хоча голівки із насінням розмірами здебільшого не вражають — так, зо два дитячі кулачки. Та й саме насіння щільності не набрало: з такого багато олії «не вибити».

«Ми на розрекламованих «іноземців» не спокусилися — вже п’ять років поспіль працюємо із засухостійким гібридом «Ясон» харківської селекції. І хоча вже видно, що його врожай багатим також не буде, все ж центнерів по 10 з гектара зберемо. І за це дякувати: що ж ви хочете, коли ще з березня на землях біля степового села Тавричанка не випало жодної зливи. У землі продуктивної вологи нуль — вона вже, наче камінь, спеклася», — розповідає директор дослідного господарства «Асканійське» (Каховський район), к. с.-г. н. Віктор Найдьонов.

Звісно, на поливі аграрії Херсонщини і цьогоріч розраховують отримати по 15-20 ц соняшнику з гектара. Тут і вітчизняні сорти, і зарубіжні показують себе непогано. Однак річ у тім, що з 347 тис. га соняшникових посівів в області на зрошенні — лише кожен сьомий.


Категория: Сельское хозяйство
, , , ,
Просмотров: 330

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine