+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

Аграрії все частіше використовують форвард для залучення коштів

Аграрії України все більше вибирають для себе форвард як надійний фінансовий інструмент залучення грошей під майбутній урожай.

«Форвардний контракт дає можливість планувати, оскільки він передбачає поставку в якийсь період часу з ціною не нижче ринкової. Аграрій впевнений в цьому і не думає про ціну після збору врожаю. Чим розвиненіша економіка, тим більше людей користуються форвардними контрактами, замість того, щоб торгувати на споті. Вони страхують виробників, дають їм впевненість і дозволяють мати горизонт планування», — розповідає Агроексперт Олег Нів’євський.

У порівнянні з іншими механізмами, наприклад банківськими кредитами, у форварда є солідна перевага. По-перше, аграрії отримують кошти для проведення робіт під заставу майбутнього врожаю.

По-друге, розрахунок проводиться за ринковими цінами.

Видання нагадує: форвард на українському аграрному ринку вже «відсвяткував» своє десятиріччя. На початку 2000-х держава вперше застосувало такий інструмент і поклало функцію закупівлі зерна по форварду на Державне спеціалізоване бюджетна установа (ДОБУ) «Аграрний фонд». Його основним завданням було здійснення інтервенційних закупівель для формування державного запасу зерна. Резерв створювався з використанням як форвардних контрактів, так і спотових закупівель. Однак за рахунок того, що ДОБУ «Аграрний фонд» часто виходив на ринок з інтервенціями, продавав борошно за цінами нижче ринкових і вів неефективну господарську діяльність, підприємство дуже швидко загрузло в боргах і стало скорочувати обсяги форвардних закупівель.

«Друге дихання» аграрні форварди в Україні отримали після 2013 року, коли уряд створив нове підприємство — ПАТ «Аграрний фонд».

Чому ставку роблять саме на форвард, керівник ПАТ Андрій Радченко пояснює так:

В протягом 3 років «Аграрний фонд» вдало працює по форвардної програми — багато фермерських господарств із задоволенням нею користуються. Щорічно зростає кількість малих і середніх фермерських господарств серед наших клієнтів. Раніше їм здавалося, що «Аграрний фонд» — це «чорний ящик», і вони боялися сюди приходити, але сьогодні фермери із задоволенням співпрацюють з нами».

У порівнянні з іншими, форвардна програма ПАТ «Аграрний фонд» має ряд істотних відмінностей. Перше — рішення щодо видачі коштів по форвардної програми з моменту отримання пакету документів приймається максимально оперативно, як правило, протягом 5 днів. Друге — наявність чіткого набору вимог до аграріїв. Третє — форвард може бути як з прив’язкою до курсу долара, так і без неї. Вони відрізняються процентною ставкою.

Аграрії отримують оборотні кошти під майбутній урожай. До переваг також відноситься те, що форвард може бути, як з прив’язкою до курсу долара, так і без неї. Вони відрізняються, перш за все, процентною ставкою. У першому випадку ставка нижче — від 15% до 18%, у другому (без прив’язки) — приблизно 22,5-27,5%», — розповів раніше про стандартні умови надання форварда керівник департаменту малого та середнього бізнесу ПАТ «Аграрний фонд» Юрій Меленчук.

При цьому лінійка продукції під форвард з кожним роком у компанії зростає: крім пшениці, кукурудзи, жита, гречки на 2018 й рік додали ще три нові позиції (ячмінь, овес і горох жовтий).


Категория: Сельское хозяйство
, , , ,
Просмотров: 364

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine