+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

Аграрії втрачають більше 10 доларів на тонні реалізованої сої — ВАР

Український малий та середній аграрний бізнес втрачає більше 10 доларів на кожній тонні реалізованої сої в результаті «соєвих правок». Вони передбачали скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних культур.

Про це заявили в Всеукраїнській Аграрній Раді.

Це призвело до зростання різниці між експортними та внутрішніми закупівельними цінами на соєві боби. При цьому лобісти скасування експортного відшкодування ПДВ для сої та ріпаку переконували, що прийняття «соєвих правок» не матиме жодного впливу на аграрну галузь.

«Через невідшкодування ПДВ посередникам дрібні виробники соєвих бобів не можуть отримати справедливу ціну за свій врожай. Внутрішні переробники, користуючись тим, що дрібні аграрії не можуть самостійно експортувати продукцію, занижують закупівельні ціни», — пояснює заступник голови ВАР Михайло Соколов.

За його словами, вже протягом перших місяців нового 2018-2019 маркетингового року (МР) різниця між експортними цінами та внутрішніми закупівельними цінами на соєві боби в середньому збільшилася на 10 відсоткових пунктів порівняно з відповідним періодом попереднього року і наразі складає близько 20%. Зокрема, у жовтні-лютому 2017-2018 МР, середня різниця між цінами сої на базисі FOB та EXW складала 35 дол. на тонні, а в жовтні-лютому поточного МР ця різниця збільшилася на 17 дол. і складає вже 52 дол. на тонну. Для порівняння, різниця між цінами кукурудзи на базисі FOB та EXW протягом аналогічного періоду збільшилася лише на 6 доларів, що можна віднести до збільшення ціни логістичних витрат.

У ВАР зазначають, що норма про скасування експортного відшкодування для сої та ріпаку була прийнята до Податкового кодексу наприкінці 2017 року та номінально скасована 30 серпня 2018 року. Однак фактично через правові колізії малі та середні аграрії досі не можуть отримати відшкодування ПДВ за експортований товар.

Справа в тому, що наприкінці грудня 2018 року Державна фіскальна служба оприлюднила податкову консультацію, в якій зазначалось, що у чинному законодавстві України відсутнє визначення поняття «сільськогосподарське підприємство». А отже виробники повинні нібито повернути до бюджету відшкодоване ПДВ за всі операції з експорту сої, що були здійснені після 1 вересня 2018 року. При тому, що ще у жовтні минулого року Міністерство фінансів у відповідь на запит ДФС інформувало, що поняття «сільськогосподарське підприємство» визначене у законодавстві як для юридичних, так і для фізичних осіб.

Як заявляють у ВАР, у результаті ситуації, що склалася, вирощування сої стане економічно нерентабельним, а отже посівні площі під цією культурою надалі будуть скорочуватись.

Нагадаємо, 30 серпня 2018 року Президент України Петро Порошенко підписав законопроект №7403-д, яким скасовується норма щодо невідшкодування ПДВ при експорті сої, насіння свірипи та ріпаку для виробників, які самостійно поставляють ці культури за кордон.


Категория: Сельское хозяйство
, , , ,
Просмотров: 71

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine