+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

Аграріїв Херсонщини запевняють, що вирощування сорго може приносити гарний прибуток

В інституті зрошуваного землеробства НААН відбувся науково-практичний семінар, присвячений вирощуванню сорго.

Відкриваючи захід, заступник директора інституту Юрій Лавриненко зазначив, що сорго, як засухостійка культура яка може вирощуватись без поливу. Це може зацікавити херсонських аграріїв.

На семінарі сільгоспвиробникам Херсонщини представили агротехнології вирощування сорго та перспективи його експорту та переробки.

Директор департаменту агропромислового розвитку Oлександр Паливода зазначив, що сорго є однією з тих нішевих культур, на які останнім часом звертають все більше уваги аграрії. Особливо ті, хто працює в зонах із недостатньою кількістю вологи, таких, як Херсонська область.

«Oстанні 20 років посівні площі під сорго коливалися від 1000 до 20 000 га. Такі коливання залежали, звичайно, від клімату і, в значній мірі, від наявності попиту та від закупівельної ціни на цю культуру», — зазначив Паливода. Він звернув увагу, що загалом культура є досить цікавою в напряму переробки і має експортний потенціал.

Головним для херсонських аграріїв, які вирішать зайнятися сорго, стане формування товарних партій. Та пошук вигідних контрактів на переробку та експорт даної культури, наголосив Паливода.

Генеральний директор НВТ «Укрсорго» Ярослав Бардин зазначив, що на світовому ринку ціна на сорго соразмірна із вартістю кукурудзи. І що сорго має вищу споживчу цінність — у ньому більше білка ( до 13%). Крім того, в зеленій масі деяких гібридів сорго міститься до 20% цукру, що робить його цікавим для застосування у харчовій промисловості.

Деякі сорти сорго можуть стати сировиною для виготовлення цінної безглютенової крупи. З сорго отримують борошно, придатне для виробництва хлібу. Воно є цінною кормовою культурою та сировиною для отримання технічного спирту. Ярослав Бардин висловив думку, що сорго з часом потіснить звичні для Херсонщині кукурудзу та соняшник. Він розповів про фінансові програми, розроблені банком саме для підтримки проекту вирощування сорго на Херсонщині, і висловив пропозицію по створенню громадської організації «Cорго України», яка б об’єднувала виробників та переробників сорго та допомагала у популяризації культури.


Категория: Сельское хозяйство
, , , ,
Просмотров: 143

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine