+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

Аграріїв захопила мода на органічне зерно

За січень-серпень 2017 року Україна експортувала 126 600 тонн органічного зерна, тоді як за весь 2016-й – лише 149 300 тонн. При цьому в структурі постачань істотно зросла частка органічної кукурудзи – до 57% проти 46% торік, і ячменю – до 8% проти 2%. Частка пшениці у загальних поставках скоротилася до 33% проти 50% у минулому році.

Традиційними імпортерами українського органічного зерна є Нідерланди і Великобританія, сумарно вони забезпечили 57% всіх закупівель органічного зерна в 2016 році й 61% – у січні-серпні 2017 р.

Такі дані отримано в рамках дослідження експортної торгівлі органічними зерновими продуктами з України, проведеного АПК-Інформ. Внутрішній ринок не підлягав глибокому аналізу. Проте можна сказати, що саме стимулює українських аграріїв до вирощування органічної продукції. Це бажання диверсифікувати виробництва, а також модні тенденції — популяризація здорового харчування.

Цікавість трейдерів до цієї продукції, як завжди, стимулює попит. На мою думку, цей попит поки що ситуативний та досить ризикований, в тому числі й з боку ЄС. В першу чергу, через недосконале законодавство у цьому сегменті.

Звичайно, виробники органічної продукції мають цінову премію. Проте розмір її суттєво коливається. До прикладу, при торгівлі на базисі СРТ ціни на органічну пшеницю в 2016/17 МР були вищими за ціни на звичайну пшеницю на 40-120 $/тонну. В сегменті кукурудзи коливання ще більші – від 18 до 180 $/т. Самі поставки ситуативні.

Відповідно до оцінок Федерації органічного руху та IFOAM, загальна площа органічних земель та кількості органічних господарств в Україні щорічно збільшується. Зокрема, за останні п’ять років площа органічних земель зросла більш як у 2,5 рази, й нині становить 421 200 га. Виробників теж стало вдесятеро більше.

При стабільному попиті, вважаю, цілком реально забезпечувати виробництво близько 2 млн тонн органічних зернових та олійних культур. Але враховуючи специфіку переходу до органічного землеробства та ситуативність збуту, поки що це справа середньострокової і довгострокової перспективи. Треба знайти стабільні ринку збуту, з вимогами яких доведеться синхронізувати законодавство.

І насамкінець. Дійсно, як окреме виробництво органічний напрямок на сьогодні ризикований для українського аграрія, проте як спосіб диверсифікації — цікавий і перспективний.


Категория: Сельское хозяйство
, , , ,
Просмотров: 257

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine