+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

Аграрний комітет підтримав законопроект щодо припинення корупції у сфері розпорядження землями держвласності

Комітет ВР з питань аграрної політики та земельних відносин розглянув законопроект. Він направлений на боротьбу з системною корупцією в земельній сфері, і, водночас, на розвиток фермерства в Україні.

Йдеться про Проект Закону «Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення. І розвитку сімейних фермерських господарств та припинення корупційних зловживань у сфері розпорядження землями державної та комунальної власності» (№7060).

Про це повідомив голова аграрного комітету Олег Кулініч на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, законопроект пропонує встановити, що із загальної площі земель сільськогосподарського призначення, які йдуть на земельні торги. 50% передаються в оренду для створення та розвитку фермерського господарства.

Крім того, пропонується встановити законодавством чіткий перелік осіб. Котрі мають право на безоплатне одержання від держави земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства.

«На жаль, зараз це стало великою корупційною схемою загальнодержавного рівня. Адже дуже поширені випадки, коли землі під ОСГ, за попередніми особистими домовленостями, одержуються на низку працівників підприємства, або інших підставних осіб. Насправді вони обробляються одним замкненим масивом якимось агропідприємством. Земельні ділянки, які б мали за ринковою ціною продаватись на торгах для забудови. Вони масово дерибаняться через механізм безоплатної приватизації, начебто, для ОСГ. А потім через механізм зміни цільового призначення їх вартість збільшується в десятки і сотні разів. Тож пропонуємо залишити право на отримання землі під ОСГ лише учасникам бойових дій та працівникам соціальної сфери села. Пропонується також скоротити розмір земельних ділянок, які безоплатно приватизуються. З 2 га до 1 га ― для власноручного обробляння такої земельної площі однією сім’єю цього цілком достатньо». ― зазначив Кулініч.

Крім того, за його словами, пропонується встановити обмеження на розпорядження та зміну цільового призначення земельної ділянки, яка безоплатно одержана у власність або отримана в оренду без проведення земельних торгів протягом 7 років з дня набуття права власності на неї.

«Держава має бути впевнена у тому, що земельна ділянка, передана комусь на пільгових умовах, буде використовується саме ним, і саме для тих цілей, для яких вона надавалась, а не бути предметом спекуляцій. Всі ці заходи повинні сприяти подоланню цієї масової корупційної схеми», ― наголосив голова комітету.

«Ще одна новація законопроекту ― збільшення у 10 разів гарантійного внеску при реалізації на аукціоні права оренди землі. Існуючий сьогодні розмір гарантійного внеску у 5% річної орендної плати призводить до того, що результати майже чверті проведених аукціонів анулюються, адже учасники пропонують завідомо завищений розмір орендної плати, а потім відмовляються підписувати договір оренди після перемоги на аукціоні. Участь цих осіб у аукціоні ― виключно його зрив, а не перемога», ― зауважив Кулініч.

Він додав, що комітет підтримав цей законопроект у першому читанні.


Категория: Законы
, , , ,
Просмотров: 206

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine