+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

Банки здійснюватимуть касові операції за оновленими правилами

Національний банк оновив вимоги до ведення касових операцій банками в Україні. Це пов’язано із удосконаленням організації касової роботи та змінами українського законодавства.

Відповідну Постанову №103 «Про затвердження Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні» прийняло Правління НБУ 25 вересня 2018 року. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Зокрема Інструкція регулює взаємовідносини банків (філій, відділень) з питань здійснення касових операцій з Національним банком, іншими банками та установлює порядок і вимоги:

  • здійснення банками (філіями, відділеннями) касових операцій у національній та іноземній валюті;
  • оформлення банками (філіями, відділеннями) касових документів. Здійснення касових операцій по прийманню та видачі готівки;
  • оброблення банкнот (монет);
  • здавання та отримання банками (філіями, відділеннями) готівки національної валюти в Національному банку. У тому числі із застосуванням касет.

Норми Інструкції в частині здійснення операцій з переказу готівки в національній валюті. Із застосуванням платіжних терміналів та програмно-технічних комплексів самообслуговування. А також в частині оформлення касових документів поширюються на небанківські фінансові установи та національний оператор поштового зв’язку. Якщо вони отримали ліцензію НБУ на переказ коштів у національній валюті України без відкриття рахунку.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами-підприємцями» Інструкція визначає що, банк (філія, відділення) має право використовувати печатку, але цей реквізит не є обов’язковим.

Крім того, Інструкцією передбачено нові вимоги щодо:

  • визначення банком у внутрішніх положеннях (інструкціях), додатково системи контролю за касовими операціями. А також порядок звіряння готівки під час проведення ревізії цінностей, роботи з цінними паперами та цінностями. Які мають вартість, які зберігаються у сховищах. І опису форм статистичних та управлінських звітів про касові операції. Та періодичність подання за потреби органам управління банку;
  • інформування банком клієнтів через інформаційні матеріали. Вони мають бути розміщені в доступному для клієнта місці. Про визначення платіжних ознак та обміну банкнот, розмінних та обігових монет національної валюти України;
  • формування та пакування обігових монет номіналом 1 гривня (залежно від року випуску). Та інвестиційних монет Банкнотно-монетним двором;
  • оформлення касових документів за операціями на сплату платежів за адміністративні послуги. Та за рахунками умовного зберігання (ексроу).

Інструкція набирає чинності з 1 листопада 2018 року. З цього часу втрачає чинність Інструкція про ведення касових операцій банками в Україні, затверджена Постановою Правління НБУ від 1 червня 2011 року №174 (із змінами).

Більш детально – у Постанові Правління НБУ від 25 вересня 2018 року №103 «Про затвердження Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні»


Категория: Законы
, , , ,
Просмотров: 156

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine