+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

Через недостатню кількість запилювачів аграрії щорічно недоотримують 1,4 млн тонн соняшнику

Через недостатню кількість запилювачів, тобто бджолосімей, які трудяться на соняшникових полях, Україна щорічно недоотримує 1,4 млн тонн однієї з найважливіших експортних культур. Про це розповів експерт з ринку меду Мирон Пундор.

«Протягом періоду цвітіння соняшнику, що триває 10–20 днів, щодня зацвітають близько сотні язичкових квітів. Для максимізації врожаю потрібно запилити якомога більше таких квітів, причому негайно. Кожна квітка цвіте 1–2 дні», — пояснив він.

Запилювачі можуть підвищити врожайність культури на 20–40% за рахунок зменшення частки пустоцвіту. Крім того, запилення сприяє підвищенню вмісту олії та виповненості зерна. Якщо, звичайно, в ґрунті достатньо вологи. Та прискорює дозрівання врожаю на тиждень.

Для найбільш ефективного запилення посівів соняшнику потрібно, щоб на кожному гектарі трудилося 1–2 бджолосім’ї. Відтак при посівних площах соняшнику в 5,9 млн га Україні потрібно щонайменше 6 млн бджолосімей. А їх, як вважає експерт, залишилося не більше 3 млн.

За його словами, тут дається взнаки проблема співпраці пасічників з виробниками соняшнику. Якщо, наприклад, у США головним джерелом доходу пасічників є навіть не мед, а оплата від фермерів. Вони зацікавлені у розміщенні пасік на своїх полях. Найбільше платять власники плантацій мигдалю, який в Україні не вирощується. В Україні рослинники нерідко «кидають» бджолярів з оплатою. І навіть найсумлінніші платять за послуги з запилення у кілька разів нижче, ніж у США. Хоча соняшник продають майже за світовими цінами.

До того ж фермери часто не попереджують бджолярів, чиї пасіки стоять у них на полях або неподалік, про проведення обробки своїх полів пестицидами.

Нагадаємо, за останні роки почастішали випадки масових отруєнь бджіл після обробки полів пестицидами, особливо при розпиленні отрутохімікатів за допомогою літаків ― вже неодноразово зверталися як фізичні особи так і організації різних форм власності щодо причин масового отруєння бджіл, особливо пестицидами.


Категория: Сельское хозяйство
, , , ,
Просмотров: 220

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine