+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

Чим обернеться для українців «європейський» сюрприз від НБУ

Національний банк пропонує Раді прийняти законопроект “Про валюту”, який скасовує практично всі обмеження, що діють більше 20 років, пише Політека.

У НБУ вважають, що депутати розглянуть його на найближчій сесії, а почне він діяти в 2018 році, через півроку, передбаченого на перехідний період.

Головні положення майбутнього закону такі: Нацбанк дозволяє банкірам і фізособам будь-які дії з валютою, не заборонені законом. Зараз же навпаки: заборонено все, на що не отримано дозволу регулятора. Про проведення будь-якої операції з валютою треба буде просто повідомити в НБУ. Тоді як на сьогоднішній день спершу необхідно отримати дозвіл Нацбанку, припустимо, імпортерам – на покупку валюти для завезення товарів з-за кордону.

Також можна буде інвестувати валюту за кордон, наприклад, купувати цінні папери іноземних бізнес-структур без ліцензії. Зараз ця норма вже діє завдяки постанові Нацбанку, але дозвіл регулятора поки потрібно.

Нерезиденти (іноземці) і резиденти (громадяни України) отримають рівні права при проведенні будь-яких валютних операцій. Регулятор лише залишив за собою право вводити і продовжувати будь-які обмеження на операції з валютою, але після консультацій з Радою фінстабільності.

Нагадаємо, Рада фінстабільності створений Указом президента в березні 2015 р нього входить керівництво НБУ, Мінфіну, Нацкомісії з цінних паперів, Нацфінпослуг, Фонду гарантування повернення вкладів фізосіб. Рішення Ради мають рекомендаційний характер для Нацбанку.

Як тільки закон вступить в силу, банки отримають право на будь-які операції з валютою. Можливо, відновиться видача кредитів у ВКВ. Залишиться тільки два види ліцензій – звичайна банківська ліцензія на ведення банківської діяльності та валютна ліцензія для небанківських фінустанов (наприклад, пунктів обміну валют, які не належать банкам). Зараз, як і раніше потрібна ліцензія для інвестицій за кордон.
Також автоматично буде скасовано стаття закону “Про зовнішньоекономічну діяльність”, що передбачає штрафи за валютні операції без ліцензій. Причому ліцензія зараз потрібно на кожну окрему операцію. Це дозволить не тільки банкам, але і фізособам інвестувати за кордоном в акції іноземних бізнес-структур.

Навіть якщо закон буде прийнято, все одно збережеться заборона на розрахунки в інвалюті. Також залишаться обмеження на готівкові розрахунки на суму понад 50 тис. грн. Тобто сплатити за велику покупку (квартира, автомобіль, ділянка землі) валютним кешем не вийде – тільки гривнею і через банк. А ось інтернет-торгівля повинна стати більш прозорою, так як імпортерам не потрібен буде чорний ринок, куди вони вимушено йдуть за валютою через заборон Нацбанку.

Відзначимо, фіналітікі не прогнозують, що прийняття нового закону вплине на курс гривні, так як документ НБУ лише об’єднає два декрету Кабміну 20-річної давності в один закон, надавши Нацбанку право оперативно реагувати на зміну ситуації на валютному ринку.


Категория: Финансы
, , , ,
Просмотров: 308

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine