+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

Чому курс долара може різко підскочити в Україні

Уже через кілька місяців курс гривні в Україні може дорости до позначки 30 грн / дол. Без кредиту МВФ національна валюта ризикує опинитися перед серйозною загрозою. Надходження доларів в країну не задовольняють попит на них. І якщо втратити вагоме джерело — зовнішні кредити — доведеться або використовувати золото-валютні резерви, або допускати різку девальвацію.

Чому девальвує гривня і що чекає нацвалюту

В Україні традиційно спостерігається негативне сальдо торговельного балансу. Тобто ми імпортуємо товарів і послуг більше, ніж експортуємо. А значить і витрачаємо доларів більше, ніж отримуємо. Для прикладу, за даними Держстату за січень цього року різниця між сумою, яку ми отримали, і сумою, яку витратили, склала 284,1 млн дол. Є й інші «джерела» валюти — кредити, перекази від «заробітчан», прямі інвестиції.

Останній місяць гривня показує відносну стабільність, а незначні коливання в межах кількох відсотків фактично не впливають на загальну ситуацію. При цьому економісти сходяться на думці, що вже в найближчому часом ситуація може кардинально змінитися.

Головний девальваційний чинник — ризик втратити співпрацю з МВФ, пояснює старший аналітик Concorde Capital Олександр Паращій. Без МВФ призупиниться макрофінансова допомога від ЄС, співпраця зі Світовим банком, деякі програми Європейського банку реконструкції та розвитку. В результаті, за оцінками Олександра Паращія, країна може недоотримати близько 2,5 млрд дол. «Основний фактор — наші відносини з МВФ. Просто на МВФ» зав’язані «великі очікування щодо припливу валюти», — відзначає експерт.

У той же час виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко вважає, що співпраця з МВФ при позитивному сценарії в цьому році коштує Україні близько 5 млрд дол. (Якщо відносини і з Фондом, і з іншими партнерами буде розвиватися за оптимістичним сценарієм). Крім того, співпраця з МВФ підтверджує спроможність України на зовнішніх ринках, що дозволяє Україні знаходити і інші джерела кредитних коштів.

Олег Устенко прогнозує, що в 2018-му реально утримати курс до 30 грн / дол. до кінця року. При цьому в Concorde Capital вважають, що без МВФ може бути різкий стрибок до 29-30 грн / дол, а найбільш вірогідний сценарій — середній за рік курс 29 грн / дол.

Експерт вашингтонського аналітичного центру Atlantic Council Андерс Аслунд також вважає, що без МВФ українців може очікувати значна девальвація. «Україну чекають виплати в 7 млрд доларів в цьому році, наскільки нам відомо. Можливо, трохи більше. І якщо в України не буде достатніх резервів, ми можемо побачити значну девальвацію», — попередив економіст.

Навіть якщо Україна отримає кредит від МВФ, це всього лише тимчасове вирішення проблеми. Головне завдання — збільшити обсяг зовнішніх інвестицій і ліквідувати негативне сальдо торгівельного балансу. В такому випадку співвідношення попиту і пропозиції валюти покращитися, а на курс гривні більше не будуть впливати транші МВФ.

Економісти відзначають і вплив сезонних чинників. Традиційно влітку, в зв’язку з високими експортної виручки аграріїв, гривня значно зміцнюється, а вже восени, з початком опалювального сезону, гривня знову впаде.

На що впливає курс долара

Українці заробляють і витрачають в доларах, але від курсу національної валюти залежать ціни майже кожного п’ятого «популярного» товару або послуги. Так, до валюти «прив’язані» 20% цін у споживчому кошику. І це не тільки імпортовані продукти харчування і техніка.

Так, 85% світлих нафтопродуктів Україна купує за долари і тому від курсу залежать і ціни на бензин на українських АЗС. Слідом за бензином вирости може і вартість транспортування, її також закладають в кінцеві цінники.

Безпосередньо до валюти прив’язані і ціни на нерухомість, машини. Для прикладу, автомобіль вартістю трохи більше 10 тис. дол. На даний момент можна купити за 270 тис. грн, а вже до кінця року, якщо закладений в бюджет прогноз реалізується, вже за 300 тис. грн. При цьому якщо МВФ офіційно припинить відносини з Україною, такий курс можливий вже найближчим часом.


Категория: Финансы
, , , ,
Просмотров: 186

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine