+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

Дефіцит мінеральних добрив на українському ринку складає 34%

Основу українського ринку міндобрив становлять азотні добрива. Друге місце займають комплексні суміші. Невеликі частки ринку у калійних і фосфорних добрив.

Вітчизняне виробництво може задовольнити попит українських агропідприємств на ці види добрив лише на 30-40%. Інша частина ринку залежить від імпорту, велика частина якого традиційно здійснювалася з Російської Федерації. Крім готових добрив, з РФ поставляються також природний газ і концентрат, необхідні для їх виготовлення.

Ускладнення відносин зі східним сусідом, призвело до скорочення торгового обороту, в тому числі зменшився імпорт з Росії добрив і компонентів для їх виготовлення, що призвело до дефіциту на цьому ринку в Україні. Він досяг 34%, в тому числі дефіцит аміачної селітри склав 25%, карбамідно-аміачної суміші — 39%, карбаміду — 40%.

Через нестабільні поставки сировини українські виробники добрив працюють з перебоями. Припинення подачі газу викликало зупинку навесні 2017 року трьох найбільших заводів групи Ostchem: «Азот» (Черкаси), «Рівнеазот» та «Сєвєродонецьке об’єднання Азот», припинив випуск продукції концерн «Стирол».

Недолік добрив і збільшення вартості їх виробництва через стрибок цін на імпортні компоненти привели до подорожчання кінцевої продукції. Дефіцит грошей у аграрних підприємств в 2014-2015 роках викликав різке зменшення закупівель добрив, що сприяло значному зменшенню ємності внутрішнього ринку.

Попит на мінеральні добрива в Україні залежить від сезону. Його пік доводиться на весняно-літній період, коли використовуються 65-70% річного обсягу споживання азотних добрив. Відповідно до динаміки споживання змінюються і ціни на добрива. З наближенням весняної кампанії їх вартість зростає, а в кінці весни — знижується. Наступний сплеск цін на ринку відбувається в середині осені, коли починаються закупівлі на наступний сезон.

Повноцінний розвиток аграрної галузі української економіки неможливо без насичення внутрішнього ринку мінеральними добривами. Разом з тим, в доступному для огляду майбутньому відновлення виробництва в цьому секторі не прогнозується внаслідок подальшого дії негативних економічних, політичних і військових чинників. Таким чином, задоволення зростаючого внутрішнього попиту на добрива буде здійснюватися за рахунок збільшення їх імпорту.


Категория: Сельское хозяйство
, , , ,
Просмотров: 306

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine