+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

Декларації для всіх: навіщо українцям пропонують «познайомитися» з податківцями

Кожен українець віддає зі своєї зарплати 41,5% податків. Але платить їх роботодавець, тому більшість навіть не здогадується про те, скільки і кому винні.

Про це розповідає керуючий партнер Baker Tilly Олександр Почкун. Наприклад, якщо на руки ви отримуєте 10 тис. грн, то роботодавцю така зарплата коштує 14,1 тис. грн. З них 150 грн «підуть» у вигляді військового збору, 1,8 тис. — прибуткового податку і 2,2 тис. — соціальний внесок.

Щоб показати українцям, скільки грошей вони віддають державі, команда новообраного президента Володимира Зеленського пропонує зобов’язати усіх, хто працює, звітувати перед податківцями.

Загальне декларування — це та фішка, яка дозволить нам підходити по-європейськи до питання — Данило Гетманцев.

«Загальне декларування доходів не буде стосуватися пенсіонерів і тих, хто отримує доходи від держави. Загальне декларування — це та фішка, яка дозволить нам підходити по-європейськи до питання. Не тільки вимагати від держави, а й від себе. Ось ви знаєте, скільки ви в цьому місяці заплатили державі?», — заявив радник Володимира Зеленського Данило Гетманцев.

При цьому, судячи зі слів експерта, ситуація, коли роботодавець сам стягує і сплачує податки (тобто виступає податковим агентом) залишиться. Кожному працівнику доведеться раз на рік брати в бухгалтерії довідку про свої доходи (з урахуванням премій, бонусів тощо), згадувати про додаткові заробітки (наприклад, банківський депозит) і самостійно звітувати перед ДФС.

Хто має заповнювати декларацію:

українці, що працюють у приватному секторі.

Хто зможе не заповнювати декларацію:

ті, хто отримує доходи з бюджету (наприклад, пенсіонери).

«У більшості людей відсутній взаємозв’язок між тим, скільки податків вони платять і що можуть отримати від держави. Утримання податку здійснює підприємство, в більшості випадків українці навіть не знають, скільки податків платять. З точки зору виховання культури платників податків загальне декларування — хороший хід», — пояснює Почкун.

Фінансовий аналітик Єгор Комов додає: щоб подібна реформа запрацювала, доведеться щонайменше створити технічну можливість заповнювати декларацію онлайн в особистому кабінеті і пояснити українцям, навіщо їх «нагородили» новим обов’язком. «Якщо ви будете бачити, що заплатили до бюджету за рік 15 тис. грн, вам, звісно, буде цікаво, на що ж ці гроші витратили. Не має бути відчуття, що є якісь державні гроші. Коли ми зрозуміємо, що бюджет — наші з вами гроші, навчимося рахувати, куди вони витрачаються, зміниться і ставлення. Наприклад, ось ви хочете велику субсидію. А чи готові ви заплатити більше податків, щоб компенсувати витрати на комунальні послуги? Коли ви будете бачити, як змінюється сума вашого «брудного заробітку», ви інакше будете ставитися до цього», — пояснив Комов.

Наразі законопроект про загальне декларування команда новообраного президента ще не презентувала. Головні питання, вважають експерти — каратимуть тих українців, що з якоїсь причини не заповнять декларацію або внесуть дані з помилкою, і як це буде відбуватися технічно. Надіслав запит до ДФС з питанням про те, як швидко вони можуть організувати систему для збору декларацій з усіх працівників і скільки це займе часу.


Категория: Законы
, , , ,
Просмотров: 46

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine