+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

Депутати повернули відшкодування ПДВ для виробників, які самостійно експортують олійні — ВАР

Верховна Рада ухвалила законопроект №7403-д, яким скасовується норма щодо НЕвідшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку для виробників, які самостійно поставляють ці культури за кордон, за основу і в цілому.

Про це повідомляє прес-служба Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР).

За прийняття даного законопроекту проголосували 249 народних депутатів, при необхідному мінімумі у 226 голосів.

«Прийняття законопроекту №7403-д є «напівмірою». Парламент вирішив, що тепер ПДВ буде відшкодовуватись тільки тим, хто самостійно виробляє сою. Це несправедливо, тому що маленькі фермери не зможуть формувати великі корабельні партії сої для експорту. А у великих компаній сьогодні подвійна перемога. Вони зможуть експортувати свою сою за світовими цінами, а продукцію малих фермерів купувати за зниженими. З іншої сторони, середні фермери матимуть змогу експортувати. Тому для них це часткова перемога», — прокоментував прийняття законопроекту заступник голови ВАР Михайло Соколов.

Разом із законопроектом №7403-д розглядався документ №7403-2, на ухваленні якого наполягали сільгоспвиробники. Законопроект №7403-2 підтримали 15 обласних рад, міжнародні установи, ряд народних депутатів та усі найбільші асоціації. Однак цей законопроект не набрав достатню кількість голосів в парламенті. За його прийняття проголосували лише 110 народних обранців.

Як зазначив Соколов, щойно президент України Петро Порошенко підпише ухвалений законопроект №7403-д, та його норми будуть внесені у Податковий кодекс, ВАР розробить проект закону, відповідно до якого малі аграрії зможуть об’єднуватись у кооперативи і експортувати олійні через ці об’єднання, отримуючи відшкодування ПДВ.

«Ми не розуміємо чому парламент не зберіг відшкодування ПДВ хоча б для кооперативів, які об’єднують фермерів. Це не міжнародні трейдери, про яких сьогодні йшла мова у залі. Це об’єднання малих аграріїв, яких зараз по суті замикають всередині країни», — додав він.

ВАР від імені усієї аграрної спільноти висловлює щиру вдячність народним депутатам, які стали на захист малих та середніх аграріїв і підтримали законопроект №7403-2 під час голосування у сесійній залі.

Зокрема,за прийняття даного законопроекту проголосували 40 депутатів від партії «Блок Петра Порошенка», 17 – від партії «Самопоміч», 11 – від групи «Воля народу», 9 – від партії «Батьківщина», 8 – від партії «Народний фронт», 2 – від «Радикальної партії Олега Ляшка, 1 – від «Опозиційного блоку», 1 – від партії «Відродження» та 21 позафракційний депутат.

Натомість за ухвалення законопроекту №7403-д проголосували:

  • 93 депутати від «Блоку Петра Порошенка»,
  • 63 – від «Народного фронту»,
  • 26 – від «Опозиційного блоку»,
  • 11 – від об’єднання «Самопоміч»,
  • 11 – від партії «Відродження»,
  • 10 – під групи «Воля народу»,
  • 9 – від партії «Батьківщина»,
  • 2 – від «Радикальної партії Олега Ляшка»,
  • 24 позафракційних депутати.

Довідка:

Згідно зі змінами до Податкового кодексу, що вступили в силу з 1 січня 2018 року, відшкодування експортного ПДВ для сої буде скасоване з 1 вересня 2018 року по 31 грудня 2021 року, а ріпаку — з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2021 року.

Невідшкодування при експорті окремих категорій товарів — це прояв податкової дискримінації. Та порушення основного із принципів Податкового кодексу України щодо рівності усіх платників перед законом. Крім того, дана норма є також грубим порушенням зобов’язань, взятих Україною при вступі до СОТ і підписанні Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом.

Однак депутати впродовж кількох місяців ігнорували вимоги сільгоспвиробників ухвалити законопроект №7403-2, яким скасовуються «олійні правки». Через це аграрії були вимушені тричі перекривати головні автомагістралі країни. Та влаштовувати акції протесту під профільним податковим комітетом Ради та власне будівлею парламенту.


Категория: Сельское хозяйство
, , , ,
Просмотров: 147

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine