+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

Держава планує продати ДПЗКУ, ОПЗ, «Укрспирт» та «Аграрний фонд»

Уряд хоче залишити в управлінні чиновників сотню підприємств, решту продати. До переліку підприємств, що виставляються на продаж, увійшли ДПЗКУ, Аграрний фонд, ОПЗ, «Укрспирт» та «Аграрний фонд».

До приватизації пропонуються великі підприємства і підприємства, які працюють в нерегульованих галузях. В їх числі:

  • держкомпанія «Центренерго» на весну 2018 року,
  • Об’єднана гірничо-хімічна корпорація,
  • ДПЗКУ,
  • Аграрний фонд,
  • Одеський нафтопереробний завод, який повернуто в держвласність,
  • ОПЗ,
  • Укргазбанк,
  • «Турбоатом»,
  • «Укрспирт» та інші.

Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час засідання Національної ради реформ, на якому був ухвалений законопроект про умови приватизації.

На його думку стратегічними та державними в Україні мають залишитися не більше сотні компаній, які можна модернізувати, корпоратизувати та перевести на нові стандарти менеджменту, які збільшать прибуток підприємств. Решта – понад 3 тисячі об’єктів — мають бути поділені на концесійні (з правом оренди) або такі, що підлягають приватизації.

Він висловив впевненість, що ухвалення проекту закону у Верховній Раді має статися протягом місяців.

Зволікати далі не можна. Ми 26 років зволікали. Натомість, якщо зробимо зміни за місяці – упевнений, зростання економіки в 6-7% на рік стане досяжним», — сказав Гройсман.

У проекті державного бюджету України на 2018 рік, підготовленого Міністерством фінансів, закладені надходження від приватизації державного майна на рівні 22 млрд грн.

Національна рада реформ розглянула законопроект, спрямований на забезпечення прозорості і ефективності приватизації державних підприємств, у розробці якого брали участь фахівці міжнародних організацій, предстаники уряд і президента.

Маємо, нарешті, вдосконалити законодавство приватизації. Не лише  через запровадження електронних аукціонів, а повністю забезпечити прозорий процес», — сказав президент Петро Порошенко.

Президент зазначив, що у влади є бажання і політична воля забезпечити приватизацію об’єктів державної власності ефективно, відкрито, конкуренто і за новими законодавчими нормами, які забезпечать доступ до цього процесу вітчизняних і іноземних інвесторів, за виключенням країни-агресора.

За його словами, необхідно обговорити і в найкоротші терміни запропонувати парламенту оптимальний варіант приватизаційних правил.

Кількість державних компаній в Україні не просто висока, а одна з найвищих у світі. В Польщі їх 300, у Чехії — 90, у Канаді взагалі жодної. У нас їх більше 3,5 тисяч. І динаміка істотно не змінюється», — про це на своій сторінці Facebook написав заступник голови в Національної ради реформ Борис Ложкін.

За його словами, третину цих компаній приватизувати законом заборонено. Усі спроби скоротити цей список — а їх за останні два роки було шість лише від уряду, — наштовхувалися на опір з боку парламенту. Ще третина за 15 років дискусій навколо доцільності приватизації просто збанкрутувала та існує лише на папері. 94% усіх активів держпідприємств належить усього лише 46 компаніям, у яких реформа корпоративного управління так і не розпочалася. Лише 60 компаній мають активи більші за 250 млн грн.

На сьогоднішньому засіданні усі члени Національна рада реформ / National Reforms Council погодилися з тим, що новий закон «Про приватизацію» необхідно ухвалити якнайшвидше. Серед зауважень до його нинішньої редакції — відсутність чітких критеріїв розділення об’єктів приватизації на великі та малі, відсутність норми про обов’язкове залучення до приватизації великих об’єктів незалежних кваліфікованих радників, а також відсутність автоматичної передачі об’єктів приватизації до Фонду держмайна після включення їх Кабміном до відповідного переліку», -каже заступник голови в Національної ради реформ.

Ложкін розповів, окремим пунктом до розмови про приватизацію згадали й закон про концесії. Концесія — це шлях залучення приватних інвестицій для тих активів, приватизація яких недоцільна з точки зору безпеки держави чи інших стратегічних цілей. Минулої п’ятниці представники Office of the National Investment Council of Ukraine, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, ЄБРР, британської компанії-радника та Міністерство інфраструктури України презентували проект цього закону урядові та бізнес-середовищу.

Він наголошує, що невдовзі цей документ буде переданий до парламенту. Від того, наскільки швидко вдасться його прийняти, залежить значний об’єм потенційних інвестицій: адже вже зараз декілька міжнародних компаній цікавляться можливістю концесії великих інфраструктурних об’єктів та комунальних послуг.


Категория: Финансы
, , , ,
Просмотров: 275

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine