+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

Державні компенсації на будівництво овочесховищ — фікція

Через кулуарний розподіл коштів фермери не можуть отримати компенсацію частини вартості новозбудованих овоче- та фруктосховищ, яка має надаватися за урядовою програмою. Про це розповіли підприємці з Закарпаття, які намагалися отримати відшкодування.

Нагадаємо, що в бюджеті а 2018 рік передбачено 6,3 млрд грн дотацій для агросектору. Їх розподіл викликав скандали і багато запитань.

Садівник Орест Туркевич побудував біля Ужгорода фруктосховище потужністю зберігання в 3 тис. т, де продукція без втрати якості може зберігатися 2 роки. Також тут планують встановити сучасну сортувальну лінію. Загалом на будівництво фермер витратив майже €1 млн.

«Перевіривши об’єкт, обласна комісія направила клопотання щодо можливості включення даного підприємства до переліку на відшкодування коштів», — повідомила заступник голови комісії з питань використання коштів для розвитку виноградарства й садівництва в Закарпатській області Наталія Костюх.

Фермер очікував отримати відшкодування принаймні третини вартості будівництва, але не отримав нічого.

Усе завуальовано, вирішується кулуарно, і нас не допускають на засідання комісії, яка це питання розглядає, — розповідає він.

На відповідний запит у Мінагрополітики відповіли, що підприємство не може отримати компенсацію, оскільки в сховищі мають зберігатися фрукти з власного саду, а він у фермера не надто великий і ще замолодий. Цей сад, за оцінками міністерства, плодоносити буде лише з 2021 р. Попри це агроном підприємства Володимир Заріцький стверджує, що цього року врожай із власного саду очікується на рівні 10–15 т/га.

Своє сховище побудував у кінці 2016 р. і фермер Семен Тижук. Протягом місяця уряд мав частково відшкодувати його вартість, але грошей немає досі. Фермер подав на Мінагрополітики до суду.

Якщо зараз не отримаємо ці кошти, то збанкрутуємо, і тоді в цьому холодильнику будемо дискотеку робити, — говорить Семен Тижук.

У Мінагрополітики це сховище зазначено в переліку на відшкодування. Відшкодування не виплачують, бо «не отримали документів на підтвердження завершення будівництва».

Загалом, жоден із власників овоче- та фруктосховищ на Закарпатті компенсації за їх будівництво не отримав.


Категория: Сельское хозяйство
, , , ,
Просмотров: 194

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine