+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

Для успадкування фермерських земель потрібно змінити законодавство — Сукманова

Для вирішення проблеми успадкування права оренди землі правонаступниками, потрібно вносити зміни до існуючого законодавства. Так вважає Олена Сукманова, заступниця міністра юстиції з питань державної реєстрації.

Чиновниця визнала, що така проблема існує вже досить давно — понад 20 років, але вирішити її без зміни законодавства неможливо.

«Проблема довготривалого оформлення будь-якого права на земельну ділянку, вона, на жаль, існує і сьогодні. Якщо людина звертається з проханням оформлення будь-якого права на земельну ділянку, і вона отримує попередній дозвіл. То закон не забороняє надати такий самий дозвіл ще другій, третій і п’ятій іншій людині. Потім виходить, що хто перший «добіг» до права власності, той і є правим. Я думаю було б доцільно внести зміни до законодавства. Вони б певним чином резервували на деякий період за людиною оцю земельну ділянку. І надавали їй можливості оформити її. А вже якщо людина не встигла це зробити, тільки тоді Держгеокадастр повинен мати змогу надавати дозвіл на оформлення такої земельної ділянки вже іншій людині. Відтак ми і отримуємо проблему спадкування. Успадкувати можна частку у фермерському господарстві, яка належить конкретній фізичній особі. Але не можна успадкувати договір оренди, який належить фермерському господарству», — говорить Олена Сукманова.

За словами заступниці міністра, успадкування може відбутися тільки у тому випадку, якщо людина встигла приватизувати пай фермерського господарства. Та оформити право власності на земельну ділянку, а потім вступати у спадщину. Тому всім фермерським господарствам, які займаються реальним господарством, важливо встигнути оформити права власності на земельні ділянки. Для того, щоб мати можливість передати їх у спадщину.

Звертає увагу пані Олена і на правильне укладення договорів оренди землі — варто передбачити в них пункт про можливість успадкування права оренди.

«Якщо ми кажемо про оренду державної землі, вона в принципі не передається у спадщину. Але якщо в договорі оренди буде передбачено, що в разі смерті правовласник передбачає переведення всіх цих прав і обов’язків на правонаступника, тоді воно буде мати юридичний сенс», — говорить Олена Сукманова.

Також, чиновниця не виключила, що можливо на рівні закону зробити так, щоб правонаступники фермера автоматично разом з господарством отримували право оренди за раніше укладеними договорами оренди держземель. Але такий підхід потребує виваженого аналізу, адже передаватись у оренду буде державна земля.


Категория: Законы
, , , ,
Просмотров: 129

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine