+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

Експерт пояснив, чому населення понесло гроші у банки

В останньому інфляційному звіті Нацбанк повідомив про зростання у червні депозитів фізичних осіб. Гривневі вклади населення у банках збільшилися за місяць на 5,9% до 262,9 млрд грн. В іноземній валюті — на 1,1% до 8,5 млрд дол. США.

Що сприяло цьому? Невже відновилася довіра до банківської системи?

«Якщо оцінити дані по депозитах за перше півріччя, то побачимо стагнацію. Тобто кількість вкладів у банках не зросла, — каже Експрес-онлайн експерт Олексій Кущ. — Щодо червня, то влітку депозитна активність населення зазвичай збільшується. Бо гривня у цей період укріплюється. Фізичні особи на 2-3 місяці несуть у банки свої заощадження, щоб підзаробити. Вони впевнені у тому, що до осені особливих курсових змін не відбудеться.

Думаю, починаючи з вересня, станемо свідками зворотнього процесу — люди забиратимуть гривню з кредитно-фінансових установ і переводитимуть її в надійнішу валюту — долари та євро.

Середня процентна ставка по гривневих вкладах населення за даними НБУ становить 10,8%. Так, в останні роки прибутковість депозитів впала. Одна з причин — націоналізація Приватбанку, який займає левову частку на ринку депозитів і є таким собі маркером для інших банків.

Якщо комерційний «Приватбанк» встановлював ставку 15%, то й інші підтягувалися під цю планку. Зрозуміло, що державний «Приватбанк» вже не може декларувати надто високі ставки.

Але зараз бачимо тенденцію до зростання середніх ставок по гривневих депозитах в усіх банках на 1%, бо вони відчувають певні проблеми із ліквідністю. Почало з»являтися навіть більше реклами вкладів. Банки відтепер готуються до того, що восени може відбутися певний відтік грошей із системи».

До речі, депозити юридичних осіб у банках за перший місяць літа скоротилися. Це відбулося як за гривневими вкладами (на 5,6% до 243,8 млрд грн), так і за коштами в іноземній валюті на 1,3% до 5,1 млрд дол. США. Тобто бізнес банкам не дуже довіряє.


Категория: Финансы
, , , ,
Просмотров: 134

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine