+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

Галузь насінництва в Україні має великі перспективи

Відбулася перша загальноукраїнська конференція «Нові правила на ринку насіння: рік досвіду на шляху до міжнародних практик». Її метою є організації професійної дискусії щодо нових правил роботи  на ринку насіння України, практики її провадження та потреб їх  вдосконалення.

Про це повідомляє прес-служба УКАБ.

Під час конференції учасники обговорювали актуальні питання в сферах охорони прав на сорти рослин та насінництва й розсадництва з практичного досвіду.  Зокрема питання сертифікації, реєстрації сортів та державне регулювання системи насінництва.

Ольга Трофімцева, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції, наголосила на тому, що насінництво для України має великий потенціал.

«Сектор насінництва є досить перспективним для всієї аграрної галузі України. Це один з секторів, який поєднує всі складові: науку, селекцію, виробництво, які зрештою розвінчують міфи про те, що Україна є сировинним придатком. Є певні напрямки, по яким нашим вітчизняним селекціонерам разом з державою необхідно активізувати роботу, щоб відвойовувати частку внутрішнього  ринку та розглядати можливості виходу на міжнародні  ринки».

Також заступник міністра зазначила, що Україну бачать як конкурента і наразі на ринку домінують великі транснаціональні гравці. Але Україна зможе знайти інструменти та механізми, як з ними і конкурувати і співпрацювати. Одним із таких механізмів є членство  в міжнародних насіннєвих асоціаціях, які дозволяють цивілізовано лобіювати наші інтереси. «Щодо євроінтеграційної роботи, ми чекаємо на офіційне рішення Європейського союзу. Це стосується визнання еквівалентності системи сертифікації насіння та на відкриття ринку ЄС для експорту насіння зернових» — наголосила Трофімцева.

Під час свого виступу Юлія Прохода, голова асоціації «Українське насіннєве товариство», розповіла про те, що українським виробникам насіння варто орієнтуватися на ті ринки, де попит на окремі групи українських товарів вищий.

«Як галузева асоціації ми готові підтримувати сектор насінництва. Зараз ми говоримо про таку проблему як ринки збуту, про пошуки нових можливостей для експорту. Новий Закон України « Про внесення змін до деяких законів України щодо приведення законодавства України у сфері насінництва та розсадництва у відповідність з європейськими та міжнародними нормами і стандартами» надав нам більше поле для можливостей, ніж було до того. Держава спростила для нас процес експорту. Сьогодні відпала необхідність одержувати підтвердження наявності сорту в реєстрі сортів. А також одержувати дозвіл оригінатора сорту для експорту. Щодо якості, то українські стандарти в галузі сортової сертифікації є вищими і більш науково-обгрунтованими, ніж у багатьох провідних країнах.

Наступне, що треба робити —  це шукати ринки для потенційного інтересу. Ми звикли орієнтуватися в Європу. Але це не єдиний ринок. Треба дивитися трохи далі. По пшениці найбільші наші імпортери це Єгипет та Індонезія. По ячменю – Саудівська Аравія і Китай. Ми мусимо орієнтуватися на ці ринки та намагатися набути права на поширення сортів в цих країнах».

Під час конференції з доповідям виступили також представники:

  • Міністерства аграрної політики та продовольства України,
  • Інституту експертизи сортів рослин,
  • ДП «Державний центр сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції».

Зокрема, Директор департаменту землеробства і технічної політики в АПК Володимир Топчій окреслив існуючий стан справ. Та також вказав на перспективи державного регулювання системи насінництва і охорони прав  на сорти рослин.

Наталія Храпійчук, зав. відділом насінництва та Наталія Ніколенко,  завідувач сектору охорони прав на сорти рослин,  розповіли учасникам конференції про забезпечення процесу сертифікації насіння та  процесу формування Реєстрів сортів рослин і патентів.

Представники Інституту експертизи сортів рослин, зокрема Світлана Ткачик,  доповіла про особливості та проблематику реєстрації нових сортів, а також етапи експертизи сорту. Динаміка подання заявок на сорти рослин йде на спад, з 1545 заявок у 2013 році до 1100 у 2016 році. Кількість заявок на сорти вітчизняної селекції з року в рік коливається. Заявки на сорти іноземної селекції зберігають кількісну перевагу.

До слова також було запрошено в.о. директора ДП «Центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції» Олександра Капустінського. Він розповів про актуальний стан сертифікації насіння. В учасників конференції виникали питання щодо нових правил сертифікації у зв’язку із зміною законодавства, на які було надано відповіді.

Завершальним виступом конференції стала доповідь зав. відділом контролю у насінництві Держпродспоживслужби Анатолія Стрихара. Темою його доповіді стало налагодження контролю на ринку насіння України.

З поміж того, можливість виступити мали також інші учасники конференції. Зокрема голова Аграрного Союзу України  Генадій Новіков  наголосив на необхідності розбудови адекватної національної системи сертифікації насіння, у тому числі на засадах розвитку саморегулівних громадських організацій і їх оснащення необхідною технікою.

Виступили також представники деяких Державних інститутів Національної академії аграрних наук які наголошували на необхідності державної підтримки таких закладів, для підтримки в Україні національної селекції та насіннєвої галузі в цілому.

За результатами обговорень були підготовлені пропозиції, які опрацьовуватимуться робочою групою з насінництва з метою прийняття відповідних рішень, важливих для галузі.


Категория: Сельское хозяйство
, , , ,
Просмотров: 254

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine