+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

Гривня впала. Які причини?

Упродовж літа ціна долара на українському валютному ринку була відносно стабільною – приблизно 25 гривень. Зате наприкінці серпня гривня почала стрімко втрачати позиції. Лише за якихось три тижні вартість долара зросла більше, ніж на гривню. І судячи з усього, курс долара щодо гривні продовжить рости – у проекті бюджету на 2018 рік уряд передбачає, що в наступному році американська валюта буде коштувати 29,3 грн.

Наразі гривня припинила падіння. Поки не порушене «затишшя» і не з’явилися нові причини девальвації гривні. Ми спробували розібратися, що ж стало причиною її нещодавнього різкого знецінення.

Оптимістичні причини

У НБУ вважають, що гривня ослабла через тимчасові чинники. Так, за словами заступника голоси Нацбанку Олега Чурія, бізнес отримав значну суму відшкодування ПДВ, що забезпечило його гривневу ліквідність і дозволило зменшити обсяги продажу валюти. Друга причина падіння курсу гривні, за його словами, полягає в тому, що посилився попит на валюту, в тому числі, і через виплати дивідендів «дочками» іноземних компаній. Крім того, переконаний чиновник, спрацював психологічний фактор: на поведінку економічних агентів тисне досвід попередніх років, коли на валютному ринку спостерігалася помірна сезонність.

Причину знецінення національної валюти фінансовий аналітик Андрій Вігірінський вбачає у «порушенні паритету» через активізацію імпортерів. «Восени активність підприємств, в тому числі імпортерів, що потребують валюту, підвищилась. Виникає питання пропозиції валюти. Її у нас часто формують аграрії, але у них зараз лише почався їхній маркетинговий рік. Вони лише збирають урожай. Але за рахунок того, що гроші були вкладені в зберігання, елеватори тощо, то аграрії зараз, на піку, коли пропозицій і грошей у всіх чимало, не поспішають їх продавати», — пояснив він, звернувши також увагу на те, що нещодавно експортерам відшкодували ПДВ.

Песимістичні причини

Екс-міністр економіки Володимир Лановий переконаний: політику девальвації гривні НБУ на 3-5 років узгодив з МВФ. Крім цього, вважає він, падіння курсу гривні вигідне олігархам-експортерам. «Українські олігархи диктують фінансову політику. Їм вигідне поступове зниження курсу гривні і подорожчання долара. Тому що вони заробляють долари і таким чином зменшують гривневі витрати: на зарплату, електроенергію, матеріали тощо. Вони заробляють на різниці курсів», — розповів він.

Українцям не варто очікувати на те, що гривня коли-небудь зміцнить свої позиції, запевняє економіст Віктор Скаршевський. «Так як в України сировинна економіка, то девальвація гривні буде завжди. І восени, і зимою також відновляться девальваційні процеси. Швидкість процесів буде залежати не від дій уряду, не від кредитів МВФ, а від зовнішньоекономічної кон’юнктури, тобто цін на сировину», — розповів експерт.

P.s. Будь-які дії чи бездіяльність Нацбанку не витягнуть гривню «з болота». Суттєво посилити гривню може лише додатня дельта між експортом та імпортом. А вона досягається завдяки розвитку вітчизняного виробництва.


Категория: Финансы
, , , ,
Просмотров: 308

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine