+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

Існує загроза утворення льодяної кірки на посівах

Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин 21 грудня 2018 року.

За даними проведеного моніторингу озимі культури та багаторічні трави знаходяться у стані зимового спокою. Їхня перезимівля відбувається задовільно. Мінімальна температура на глибині вузла кущіння озимих та кореневої шийки багаторічних трав протягом підзвітного періоду не опускалась нижче 1-2 С морозу. Це було значно вище критичних температур вимерзання для даного періоду. Однак, за умови збереження перепадів температур, існує загроза утворення льодяної кірки. Вона може призвести до пошкодження посівів.

Посіви озимих зернових культур і ріпаку скрізь заселені мишоподібними гризунами. Активний розвиток, міграція та шкідливість яких дещо стримується. Все через зволоження ґрунту від короткочасних опадів у вигляді снігу та дощу різної інтенсивності. У посівах озимини у більшості регіонів заселеність гризунами становить 27-89%. За середньої чисельності 1-3, макс. 4 жилих колоній на гектарі (Луганська, Миколаївська обл.).

Заселеність багаторічних трав, садів, неорних земель, лісосмуг відмічається на 100%. Там гризуни мешкають в 2-4, в осередках Житомирської, Луганської, Одеської, до 6 жилих колоній на гектарі, в одній колонії по 4-8 жилих нір. В Херсонській області та інших південних регіонах. Там негативний вплив погодних умов позначається в меншій мірі, мишоподібні гризуни продовжують повторно заселяти посіви озимих культур, які були уже оброблені, чисельність шкідника становить 30-40 нір на гектар.

В розмноженні приймає участь 58% самиць, з 5-8 ембріонами кожна. У закритих стаціях мишоподібні гризуни виявлено повсюди. Значного збільшення чисельності їх за звітний період не спостерігалось. В зерносховищах по видовому складу переважає миша хатня. Інтенсивність подальшого розвитку та поширення, а також рівень їх шкідливості будуть визначатись насамперед, погодними умовами та ефективністю винищувальних заходів. Вони здійснюють через внесення в жилі нори дозволених до використання родентицидів.

Повсюди спеціалісти управлінь фітосанітарної безпеки в областях проводять обстеження зерносховищ та складських приміщень усіх форм власності на наявність комірних шкідників. Так, в окремих партіях продовольчого та фуражного зерна у Вінницькій, Волинській, Кіровоградській, Чернівецькій області виявлено горохового зерноїда, комірних довгоносиків, коротковусого борошноїда, борошняного кліща, за чисельності 1-3 екз. в 1 кг зерна. Що вимагає його знезараження через фумігацію дозволеними препаратами для боротьби зі шкідниками запасів.

Огляд і аналіз овочевої продукції показав, що картопля мішаних сортів, яка зберігається насипом для продовольчих цілей уражена:

  • фітофторозом (0,5% за розвитку хвороби 1%),
  • мокрою гниллю (0,5-1% за розвитку хвороби 1,5%),
  • фомозом (1% за розвитку хвороби 3%).

Столовий буряк уражений кагатною гниллю (2-3% коренеплодів, за розвитку хвороби 2-4%). Морква, яка зберігається насипом, уражена змішаною гниллю (2% корнеплодів, за розвитку хвороби 3%). Капуста, яка зберігається на стелажах, уражена сірою гниллю (3%, за розвитку хвороби 4%), слизистим бактеріозом (1% рослин за розвитку хвороби 2%). Власникам надано відповідні рекомендації. В господарствах здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами озимих зернових та ріпаку.


Категория: Сельское хозяйство
, , , ,
Просмотров: 71

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine