+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

Коли готівка стане історією, потрібно буде молитися, щоб вам не відключили електрику

Коли ураган «Марія» у вересні спустошив Пуерто-Ріко, жителі зрозуміли, що вони залишилися без грошей. Усі фінанси зникли в момент, коли зникла електрика. Федеральному резервному банку США довелося відправити на острів цілий літак валюти, щоб допомогти запобігти катастрофі.

На початку жовтня електрики не було на 85% території Пуерто-Ріко. До банкоматів з власними електрогенераторами вишикувалися багатогодинні черги. Люди сиділи на пляжних стільцях і закривалися парасольками від сонця. Губернатор Пуерто-Ріко пообіцяв за два місяці відновити електропостачання на 95%.

«Тільки готівку, – говорив керуючий магазином Supermax Абрахам Леброн. Ця торгова точка знаходиться в Сан-Хуані – найбільшому місті Пуерто-Ріко. Це місце добре охоронялося поліцією, але він все одно відчував себе мішенню, сидячи на такій кількості готівкових купюр. – Система не працює, картки не приймаються. Важко, але доводиться шукати способи працювати із цим».

Пуерто-Ріко, можна сказати, ще пощастило. На цьому залежному від США острові останні поки не втілювали найсучасніші ідеї з боротьби з готівкою.

Скасування готівки стало модною тенденцією. Багато економістів давно говорять, що фізичні гроші заважають сучасній монетарній політиці. Противники готівки стверджують, що готівка ускладнює відстеження грошових потоків, збір податків і контроль над чорними ринками.

Наприклад, в Індії у 2016 році влада різко вивела з обігу найбільші купюри. На них припадало близько 85% усієї готівки в державі. Центр моніторингу індійської економіки припускає, що тільки вартість виведення з обігу валюти 14,2 трлн рупій обійдеться в 1,28 трлн рупій, або приблизно в $19 млрд. The Wall Street Journal писала в грудні, що такий крок серйозно нашкодив економіці. Банк розвитку Азії зменшив прогнози зростання Індії з 7,4% до 7%.

Можна лише уявити, наскільки гірше було б в Пуерто-Ріко, якби більша частина готівки була оголошена незаконною, як це було зроблено в Індії. Однак малоймовірно, що відомі економісти, як, наприклад, Кеннет Рогофф, який оголосив готівку «прокляттям», змінять свої погляди.

Безумовно, скасування готівки швидше зруйнує бідну економіку, ніж багату. Багата країна, з більш поширеною і надійною інфраструктурою, з кращим доступом до ресурсів краще зуміє витримати дефіцит фізичних грошей і природні катаклізми. Але в цілому безготівкова економіка стає більш крихкою і перетворює простих людей на мішені у разі настання стихійних лих або ще більших проблем, таких як війни.


Категория: Финансы
, , , ,
Просмотров: 171

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine