+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

Курс долара злетів через закупівлю газа Україною

Другий день підвищеного попиту на долар вилився в стрімке зростання курсу: 14 червня він піднявся на безготівковому ринку на 10 копійок, і зупинився в рамках 26,23-26,25 грн / $.

Про це повідомив начальник управління дилінгових операцій Райффайзен банку Аваль Юрій Гриненко. І навіть після цього закриття торгів назвали успішним для міжбанку, оскільки протягом дня котирування доходили до 26,2830 грн / $.

Саме цей рівень став вчора точкою кипіння для міжбанку. Після його досягнення ситуацію вийшов рятувати Нацбанк, який вперше за довгий час продавав долар. Цінники ставив найрізноманітніші, в порядку спадання: спочатку 26,27 грн / $, потім 26,2650 грн / $ і 26,26 грн / $. При цьому сьогодні було особливо складно зрозуміти, скільки саме регулятор продав через Matching. За різними оцінками, обсяг його операцій склав від $ 10 млн. до $ 20 млн.

“На жаль, як і очікувалося,   спекулятивні коливання курсу вельми негативно відбилися на курсі гривні. Саме цей фактор в значній мірі стримував продавців валюти, що і спровокувало зростання котирувань”, – прокоментував  ситуацію директор казначейства Банку Кредит Дніпро Олег Курінний.

Банкіри хором говорили про скорочення валютних продажів експортерів. Його пояснювали різними факторами. Хтось тимчасовим зменшенням валютних надходжень на рахунки експортерів. А хтось – банальним притримуванням долара.

З числа валютних продавців виділяли лише ПУМБ і лише на друге місце ставили Приватбанк, відзначаючи стиснення обсягів його валютних продажів.

У той же час активних доларових покупців назвали досить багато:

  • Креді Агріколь Банк,
  • УкрСиббанк,
  • ProCredit Bank,
  • Райффайзен Банк Аваль,
  • Укрексімбанк.

Кажуть, що  Держбанк відзначився більше за інших – особливо жваво набував валюту.

І на цей рахунок з ранку по ринку ходили дві чутки: перша – Ексімбанк закуповує долар під власні боргові виплати, друга – банк скуповується під заявку клієнта.

“Найближча виплата по купону єврооблігацій Укрексімбанку припадає на 22 липня. Потрібно перерахувати $ 29 млн”, – уточнив  директор аналітичного департаменту Concorde Capital Олександр Паращій.

В результаті всі зійшлися на другий версії – що Укрексімбанк скуповував валюту під клієнта, і, швидше за все, їм був НАК “Нафтогаз”. Напевно йому долар потрібен для формування газового запасу в ПСГ, який логічно накопичувати влітку (на зниженні цін на енергоносії). До речі, деякі скарбники згадали, що стали продавати в невеликих обсягах “газовий долар” ще вчора. Але тільки не Укрексімбанку, а Укргазбанку – другій обслуговуючій структурі НАКу.

Що далі

Головне питання – як багато “Нафтогазу” буде потрібно валюти під придбання енергоносіїв і як її закупівля позначаться на ринку. Особливо, якщо експортери будуть час від часу притримувати долар, потроху нагнітаючи курс.

“Швидше за все,  15 червня міжбанк буде стартувати в рамках 26,22-26,28 грн / $. А далі все буде залежати від того, наскільки активно будуть продавати долар експортери, ну і звичайно від того, наскільки активно його будуть розбирати на ринку”, – зазначив Юрій Гриненко. І колеги з ним згодні.

“Сьогоднішній рух на ринку є наслідком продовження вчорашніх покупок імпортерів. Інших істотних факторів, які могли б вплинути на зростання курсу долара ми не бачимо, тому розвиток ситуації на ринку завтра буде також залежати від рівня ситуативного попиту з боку імпортерів”, – сказав  начальник казначейства VTB Bank (Україна) Станіслав Верхградський.

В цілому фінансисти налаштовані досить спокійно.

“Не схоже, щоб завтра рух вгору продовжився. Думаю, курс знизиться, як мінімум, в діапазон 26,20-26,25 грн / $”, – спрогнозував   начальник управління дилінгових операцій Банку Південний Олег Ропяк.

Якщо оптимістичний прогноз не виправдається, фінансисти вважають, що вище 26,30 грн / $ безготівковий долар не піде.

“На нашу думку, завтра (15 червня – Ред.) торги будуть проходити в діапазоні 26,20-26,30 грн / $. Очікуємо виходу НБУ у відкриті торги для стабілізації ситуації на ринку”, – вважає Олег Курінний.


Категория: Финансы
, , , ,
Просмотров: 101

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine