+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

Лише 10% власників сільськогосподарських земель мають намір її продати у разі скасування мораторію – опитування

У разі зняття мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення свою земельну ділянку мають намір продати близько 10,4% власників. Про це повідомили в Інституті аграрної економіки спираючись на власне опитування серед власників та користувачів земель с\г призначення.

Згідно розрахунків науковців пропозиція на ринку земель у разі його запровадження може скласти 1,5-2,8 млн га сільськогосподарських угідь.

Проте, за словами завідувача відділу земельних відносин та природокористування Інституту аграрної економіки Ольги Ходаківської, придбати земельні ділянки виявило бажання близько 48% землекористувачів. Разом з цим, можливість купити землю мають далеко не всі.

За результатами проведеного опитування, однією з суттєвих перешкод на шляху запровадження ринкового обігу земель є брак обігових коштів у потенційних покупців. З огляду на це респонденти цілком справедливо зазначають, що процес «запуску» ринку земель має доповнюватися механізмами пільгового кредитування. Та розстрочення платежу з наданням пріоритету тим, хто самостійно господарює на землі або молодим фермерам, які хочуть започаткувати власну справу. Про це йдеться у повідомленні.

Згідно опитуванню, 54% землекористувачів  готові заплатити не більше $1000 за 1 гектар. І лише кожен шостий чи 15,3% – $2500 за гектар.

«Найбільш прихильною до можливого уведення купівлі-продажу земель є та частина власників земельних паїв, які обробляють їх самостійно. При цьому більшість із них висловлюються за обмеження обігу земель фізичними особами. Або ж громадянами України та фермерськими господарствами», — повідомили в інституті.

Загалом, близько 70% опитаних вважають, що перед зняттям мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення має бути комплексне нормативно-правове урегулювання цього питання. А також встановлення спеціальних обмежень, які діятимуть в інтересах українського народу.


Категория: Сельское хозяйство
, , , ,
Просмотров: 166

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine