+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

Механізм здешевлення сільгосптехніки потребує вдосконалення

Проект Державного бюджету на 2018 рік пропонує виділити на часткову компенсацію придбання вітчизняної сільгосптехніки та обладнання 950 млн грн. Однак механізм компенсації потребує вдосконалення. Так вважає науковий співробітник відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Ярослав Навроцький.

Адже за дев’ять місяців 2017 року з передбачених державним бюджетом 550 млн грн за програмою було освоєно лише 2,3% – 11,58 млн грн. За даними МінАПК України, компенсацію на таку суму мали отримати 96 аграрних підприємств. За придбані ними 149 одиниць української сільгосптехніки.

Підвищити привабливість програми для аграріїв та машинобудівників дозволить реалізація низки заходів, зауважив Ярослав Навроцький. Перш за все, термін формування Переліку вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок коштів державного бюджету, слід встановити не пізніше 1 лютого. За таких умов аграрії встигнуть придбати необхідну їм техніку українського виробництва ще з початку весняних польових робіт. Також зможуть спланувати закупівлі на осінньо-польовий період.

Компенсацію за програмою доцільно збільшити до максимального рівня в 40%. Це передбачено п. 5 ст. 8 Закону України «Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу» від 07.02.2002 №3023-III. Це підвищить зацікавленість як виробників сільгосптехніки, так і агропідприємств, вважає Ярослав Навроцький.

При цьому, на думку науковців Інституту агроекономіки, компенсацію доцільно здійснювати не сільсьгосппідприємствам, а безпосередньо виробникам та продавцям техніки. Продаж здійснювати за ціною, зниженою на суму компенсації. Це надасть покупцям можливість придбавати вітчизняну техніку одразу за зниженою ціною без виконання бюрократичних процедур. Продавцям дозволить активізувати обсяги продаж виготовленої ними продукції за рахунок підвищення попиту та гарантованої державою компенсації.

Крім того, слід зобов’язати виробників агротехніки 50% отриманої ними компенсації спрямовувати на проведення науково-конструкторських робіт, впровадження новітніх технологій виробництва, покращення якості, надійності та продуктивності техніки, зауважив науковець.

Реалізація цих заходів дозволить аграріям прискорити оновлення машино-тракторних парків своїх підприємств, підвищити продуктивність праці і, як наслідок, покращити фінансові результати та збільшити надходження податків до бюджету, а на підприємствах сільгоспмашинобудування стимулюватиме створення нових робочих місць та підвищення конкурентоспроможності вітчизняної агротехніки, підсумував Ярослав Навроцький.


Категория: Сельское хозяйство
, , , ,
Просмотров: 216

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine