+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

На Харківщині зберуть менше буряків: що буде з цінами на цукор

Цього сезону посівна площа під цукровим буряком у Харківській області зменшилася майже на 40 %. Через недостатню кількість сировини роботу розпочали тільки чотири з шести наявних у регіоні заводів. Чи прогнозують дефіцит цукру на Харківщині та як зменшення кількості сировини вплине на ціну цього продукту.

Кілька років поспіль серед найбільших бурякосійних районів Харківської області першість належала Балаклійському. Саме в цьому районі розташований один з шести цукрових заводів області – ТОВ «АПК «Савинський». Це й обумовлювало популярність цієї культури серед місцевих аграріїв. Та цього року через прогнозоване падіння ціни на цукор завод вирішив не починати роботу.

Як розповіли в райдержадміністрації, саме відсутність переробного підприємства в районі спонукала аграріїв зменшити площі під буряком, і звичну для району чотиритисячну площу змінили всього 460 гектарів.
Зменшення площі під сировиною для солодкого продукту цього року спостерігалося й загалом на Харківщині.

Так, якщо, за даними Департаменту агропромислового розвитку Харківської облдержадміністрації, минулого року на цукрові буряки в області припадало трохи більше ніж 24 тисячі гектарів, то цього року площа скоротилася до 15,3 тисячі гектарів, тобто на 37 %. До слова, тенденція до зменшення посівних площ спостерігалася і загалом по Україні – цього року аграрії відвели під цукрові буряки 280 тисяч гектарів, що на 13 % менше, ніж минулого року.

У зоні ризику

Хоча традиційні найбільш бурякосійні райони розташовані на північному сході Харківської області, отримати добрі цукрові врожаї намагалися й на Красноградщині. На території цього району, за словами начальника Управління агропромислового розвитку Красноградської РДА Анатолія Бердніка, цього року два місцеві сільгоспвиробники засіяли цукровим буряком 540 гектарів.

Близько 300 гектарів з них – у зоні нестійкого зволоження і ризикованого землеробства. Але й тут, аби максимально зберегти вологу в ґрунті, аграрії підібрали свої методи вирощування культури, використовуючи технологію глибокого розпушування.
– За цією технологією працюємо перший рік, – розповів головний агроном ПАОП «Промінь» Володимир Мокрушин. – Спочатку ми провели лущення стерні, потім використали технологію глибокого рихлення, тобто оранка тут не проводилась. Восени зробили одну культивацію – підрівняли поле, а навесні після боронування посіяли.

За словами агронома, відсутність опадів вплинула на врожайність, яка цього року не перевищить результати минулого, коли солодкі корені дали результат 400 ц/га.

Попри це, займатися цукровим буряком, упевнені на Красноградщині, рентабельно. До прикладу, за спостереженнями місцевих аграріїв, минулого року навіть за невисокого врожаю рентабельність цукрового буряку перебила соняшник, а заробіток з гектара становив близько 20 тисяч гривень, тоді як соняшнику – 11 тисяч гривень.

Потребу буде задоволено

Відсутність вологи спостерігалася в цілому по Харківській області. Саме це позначилося на врожайності культури, середні показники якої, за словами директора Департаменту агропромислового розвитку ХОДА Олександра Нездюра, поки що не перевищують 363 ц/га. Загалом, станом на 9 жовтня, в області викопали буряк з близько 40 % від загальних посівних площ.
Та незважаючи на це, потреби регіону будуть покриті в достатній мірі, і, за прогнозами Департаменту, цукрові заводи вироблять близько 80 тисяч тонн цукру.
– Близько 47 тисяч тонн цукру – перехідний з урожаю попереднього року. Тому потребу області буде повністю задоволено, – запевнив під час брифінгу 9 жовтня Олександр Нездюр.

Нагадаємо, потреби Харківської області в цукрі становлять приблизно 100 тисяч тонн на рік. Також, за словами директора Департаменту, цього року серед аграріїв буде проведено активну роботу, покликану збільшити площі під цукровим буряком, і додає, що саме ця культура є найрентабельнішою сьогодні.
Окрім цього, Олександр Нездюр повідомив, що Харківщина вже на фінішній прямій зі збирання врожаю в тому числі й пізніх культур.

– Вже подолано рубіж у понад 3 мільйони тонн зерна. Підходимо до завершення збирання соняшнику. Вже намолотили більш ніж мільйон. Залишається кукурудза, її зібрали з близько 50 % площ, – розповів він.

Також в області майже закінчили посів озимих культур. Їх площа дорівнює минулорічній і становить 493 тисячі гектарів.

Притримають і підвищать

Через зменшення посівних площ цього сезону на Харківщині працюватимуть лише чотири цукрові заводи – ПП «Цукровик­Агро» (Краснокутський район), ТДВ «Новоіванівський цукровий завод» (Коломацький район), ПАТ «Первухінський цукровий завод» (Богодухівський район), ТОВ СП «Білий Колодязь» (Вовчанський район). Загалом в Україні працюватимуть 42 цукрові заводи.

Як розповів генеральний директор господарської асоціації «Харківцукор» Юрій Ільченко, аби пустити в роботу всі шість заводів Харківської області, не вистачає сировини. – Приміром, власник ТОВ «АПК «Савинський» (Балаклійський район) сказав, що не працюватиме два роки, бо просто невигідно пускати завод – не вистачає сировини. Минулого року цей завод отримав на переробку 87 тисяч тонн цукрового буряку, а для повноцінної роботи необхідно хоча б 140–150 тисяч тонн, – зазначив Юрій Ільченко.

За його словами, роботи цих чотирьох заводів вистачить, аби переробити цукровий урожай не тільки Харківщини, а й з інших областей. Заводи вже отримали на переробку близько 120 тисяч тонн буряку, з них майже 34 тисячі тонн надійшли з інших регіонів.

– Поки що показники цукристості в нормі, а забрудненість складала 17 %. Найбільш забрудненими були перші партії. Дощі, які пройшли, виправили ситуацію, – додав гендиректор асоціації «Харківцукор».

Також, за його словами, зараз спостерігається зниження ціни на цукор. А на підйом можна очікувати після того, як заводи зупинять роботу. На сьогодні ж оптова ціна на ринку складає менш ніж 12 гривень за кілограм.

– Виробники змушені скинути ціну, щоб розплатитися за газ, дизпальне та інше, аби допрацювати сезон. Звичайно, така ціна для них нецікава. Інша б картина була, якби цукор коштував хоча б 13–14 гривень за кілограм. Тим більше, за такої ціни на енергоносії, – додав Юрій Ільченко. – Для прикладу, роки два тому витрати на газ становили в собівартості 8–10 % , сьогодні їх частка збільшилася до 43 %.


Категория: Сельское хозяйство
, , , ,
Просмотров: 79

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine