+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

На які кредитні пастки потрапляють українці

«Гроші – готівкою. Ніяких довідок і поручителів для отримання кредиту», – такі рекламні заклики заманюють довірливих киян до фінансової пастки. Хоча ці діяння є відвертим шахрайством, але кримінальної відповідальності за них, на жаль, не передбачено.

Адже документом, що регламентує відносини між кредитодавцем і позичальником, виступає хитромудрий договір, над текстом якого попрацювала ціла «армія» юристів, фінансистів і навіть психологів.

Таємниця «пролонгації» 

У пошуках «швидких» грошей наш кореспондент натрапив на цікавий інтернет-сайт, де чорним по білому написано: «Компанія надає дрібні кредити до 5 000 грн на період до 15 днів. Усе, що потрібно для отримання кредиту, – це паспорт та ідентифікаційний код. За 20 хвилин гроші готівкою – у Вас у руках…».

Проте, як з’ясувалося, для отримання такого кредиту потрібно обов`язково надати власний номер мобільного телефону, адресу місця постійного місця проживання та реєстрації.

Далі наводилися «факти в цифрах»: «92% наших клієнтів задоволені або дуже задоволені нашим сервісом. 79% наших клієнтів рекомендували нас своїм друзям…».

Щоправда, під рубрикою «Відгуки клієнтів» був поданий лише єдиний лист від буцімто вдячної клієнтки: «Наприкінці місяця час оплачувати комунальні послуги, а на фабриці затримують зарплату. Звернулася… Без проблем взяла 600 гривень, через тиждень повернула. Дякуємо за допомогу! Наталія Котлярова, швачка». Наскільки ж такі віртуальні відгуки відповідають реальним ситуаціям? Щоб перевірити дану інформацію, ми вирішили завітати до найближчого відділення цієї «контори» на вулиці Великій Васильківській (поблизу станції метро «Палац Україна»). На порозі привітно зустрів симпатичний молодик і відразу вручив кольоровий буклетик «Гроші – готівкою». Він гарантував термінове отримання 5000 гривень, причому без низки документів і застави майна! Цей кредит надається на 15 днів із подальшою пролонгацією (кількість пролонгацій – 26).

На перший погляд, усе чудово. А на другий? Річ у тім, що на робочому столі молодика наш кореспондент угледів лист, в якому зазначались відсоткові ставки й пеня за кредит (2% – за кожен день кредитування, ще 2% – за суму взятого кредиту). Враховуючи те, що цей лист – необхідна умова для погашення кредитного зобов’язання, ми попросили надати його для ознайомлення. Проте отримали відмову: мовляв, це робити заборонено. Чим же викликана така секретність?

Таємне стало явним, коли ми взяли калькулятор і почали рахувати. Матінко рідна! Виходить, якщо вам позичають 5000 грн, то через 15 днів доведеться віддати на 1500 грн більше (6500 грн). Враховуючи те, що за кожен день користування кредитом потрібно сплачувати 2%, то в кінцевому рахунку отримаємо (увага!) 730% річних. А якщо не зможете своєчасно розрахуватись, то вам люб’язно запропонують «пролонгації» (до 26 разів). Також нараховуватиметься ще й 2% пені за кожний день прострочення виплат. Оце таке справжнє «тіло кредиту»: позичка на кілька тисяч гривень завдяки так званим «пролонгаціям» перетворюється на фінансовий зашморг у десятки тисяч!

Дамо раду через Раду

Як показує практика, працівники фінустанов уміють добре «запудрювати» мізки. Вони чарівно усміхаються, наголошують на позитивних моментах договору, а наприкінці розмови розхвалюють свої переваги перед конкурентами. Зазвичай, усі плюси озвучуються відразу, щоб відволікти увагу від прихованих мінусів, про які замовчують чи лише обережно натякають. Часто під час бесіди «забувають» повідомити про реальні відсотки, комісійні, штрафні (котрі прописані дрібним шрифтом).

Що ж робити, аби протистояти подібним «сюрпризам»? Як дізналась «Вечірка», для вирішення таких проблем у профільному парламентському комітеті мають розглянути законопроект № 2014а. У ньому передбачено обмеження розміру пені та строку нарахування недоутримки (за договорами про надання споживчого кредиту). Йдеться про захист прав споживачів-фізичних осіб, які опинились у важкому економічному становищі та не можуть виконувати фінансові зобов’язання внаслідок невиправдано завищеного розміру штрафних санкцій.

На превеликий жаль, найбільша помилка багатьох клієнтів у тому, що під час підписання договору вони надають значення саме процентній ставці, незважаючи на різні комісійні та інші сплати. Відтак реальна переплата може становити суму, яка дорівнюватиме не 10-15% (як обіцялося спочатку), а в 3-4 рази більшу, тобто перевершити половину «тіла» кредиту (позиченої суми). І тут ніякий адвокат не врятує: клієнт самостійно виносить собі вирок тим, що не уточнює деталі про додаткові платежі.

«Коли берете гроші, уважно читайте договір» 

Лариса Антощук, юрист: 

— Кредитор, який не просить довідки про доходи, має інші ефективні інструменти для повернення коштів. Ними, до речі, користуються колектори. Зрозуміло, що дзвінки о другій годині ночі, тривалі розмови з рідними змушують боржника знайти відповідні кошти. Більш неприємним може бути лише виклик до суду (хоча трапляються і псевдовиклики) з метою стягнення боргу, відсотків, пені. Ще один інструмент захисту інтересів позикодавців (які заманюють «солодкими» умовами кредитування) — високі відсоткові ставки за користування, значна пеня за невчасне повернення. При цьому внести будь-які зміни до договору позики неможливо: або бери, або не бери.

Під час оформлення кредиту варто звернути увагу на деякі деталі, насамперед, на «одноразову комісію за оформлення кредиту». Це декілька відсотків від його суми. Також у договорі можуть прописати «плату (комісію) за обслуговування кредиту». Написану дрібним шрифтом, її можна навіть не помітити.

Наступна пастка – кредити з пільговим періодом, наприклад, 30 днів. Ви це розумієте буквально і не читаєте уважно договір. А там може бути сказано, що погашення проводиться першого числа кожного місяця, розрахунковий період – місяць. Купуєте річ і думаєте, що у вас попереду ще цілих 30 днів. Але якщо ви придбали 27-го числа, то у вас залишилося лише 3-4 дні до першого числа наступного місяця. Ви сплачуєте гроші протягом 30-тиденного періоду і думаєте, що вклались у пільговий період. А насправді виникає заборгованість, на яку нараховують відсотки.

Отож, коли берете гроші, уважно читайте договір. Особливо звертайте увагу на те, що написане дрібним шрифтом, посилання під основним текстом та розділи на кшалт «Інше» чи «Додаткові умови».


Категория: Финансы
, , , ,
Просмотров: 306

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine