+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

Оптимальні терміни сівби кукурудзи дозволяють уникнути втрат навесні

Враховуючи примхливі погодні умови останніх років навесні, агрономам радять обирати холодостійкі гібриди кукурудзи та з особливою увагою підходити до вибору термінів сівби культури.

На Всеукраїнській конференції «День агронома-2018», організованій журналом The Ukrainian Farmer та APG Group, Сергій Красновський, продакт-менеджер відділу кукурудзи та олійних культур «КВС-УКРАЇНА» навів декілька корисних порад щодо вибору гібридів насіння та оптимальних термінів сівби зернової.

Спостереження останніх років показують, зазвичай в кінці другої декади — на початку третьої декади квітня у більшості областях спостерігається зниження температури, що у свою чергу, може негативно вплинути на стан посівів.

«Завжди потрібно шукати баланс, щоб не посіяти кукурудзу занадто рано або ж занадто пізно. Моя рекомендація: від 20 квітня відступаємо назад десь на 6-7 днів, можливо, 5, і сіємо кукурудзу. За цей час від посіву, якщо середньодобова температура буде 10°С, вона накопичить у сумі приблизно 50-60°С, і ще не проросте. Тобто кукурудза  вже буде близька до накльовування, але не проросте. І коли настане похолодання, насінина цей період просто перечекає. А коли повернеться тепло, ми отримаємо дружні сходи, фактично наприкінці квітня — на початку травня. У цей час буде найбільш ефективним і використання вологи, яка вже є, і тепла, яке буде приходити», — зазначає Сергій Красновський.

Розпочинати сіяти потрібно з гібридів з ФАО понад 300-350 та закінчувати більш ранніми гібридами. Адже їм потрібно більше сумарних температур набрати до достигання, і вони можуть потрапити у критичний період під час наливу зерна. При виборі насіння слід звернути увагу на холодостійкі гібриди, оскільки низькі температури їх не надто лякають і холодового стресу вони не отримують.

До ключових переваг таких гібридів можна віднести:

  • можливість проводити сівбу в більш ранні строки (за температури ґрунту на глибині загортання насіння +7-8°С).
  • рання сівба кукурудзи має низку переваг: ефективніше використовується накопичена волога в зимовий період на ранніх етапах вегетації; зміщується налив зерна на більш ранній період; раніше настає фізіологічна стиглість, внаслідок чого збиральна вологість буде нижчою; зміщуються строки збирання кукурудзи також на більш ранні.
  • піддаються меншому впливу страхових гербіцидів, при застосуванні їх після похолодання (менше проявляється фітотоксичність або не проявляється взагалі).

Категория: Сельское хозяйство
, , , ,
Просмотров: 141

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine