+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

Перезимівля культур пройшла задовільно, втім на рекордний урожай яблук не сподіваємося

Цьогорічна зима є незвичною для Черкащини. Розпочалась рано – з середини листопада. Водночас із від’ємним температурним фоном встановився і сніговий покрив. Він зберігається вже 9 декад поспіль та з середини грудня відзначається значною його висотою. 

Востаннє найбільш тривале залягання снігового покриву спостерігалось в 1999 році – 13 декад. Щодо території України, за даними снігозйомки, сніг значної висоти утримується в районах східної частини областей і складає до 24 см. Натомість у західних і південних областях сніг вже зійшов.

У більшість часу переважали морози, зазначає начальник Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталій Постригань. Однак мінімальна температура повітря нижче -26° морозу не опускалась. Днів з відлигою було незвично мало всього 11. При нормі 16 днів, що спостерігались у кінці січня. Як відомо, тривале перебування рослин під товстим шаром снігу виснажує посіви, у рослин відбувалася підвищена витрата поживних речовин.

Грунт із початку зими талий або слабко мерзлий. Талі води у період відлиги успішно поглиналися ґрунтом. І створювали умови для формування достатнього ресурсу ґрунтової вологи навесні.

За такої погоди, перезимівля культур проходила цілком задовільно. Це і підтвердили результати відрощування гілок плодових. Їх зразки були взяті в кінці січня, загиблих бруньок не виявлено.

Проте на рекордний врожай яблук другий рік поспіль розраховувати не варто. Це пояснюється циклічністю плодоношення та великою ймовірністю заморозків весною в схожі роки.

Перезимівля озимини теж проходить без ускладнень. За результатами відрощування рослин озимої пшениці, відібраних на тестових полях 25 січня, загиблих рослин не виявили. Всі рослини добре відросли та прибавили в рості.

Проте рослини, які перебувають під товстим шаром снігу і на талому грунті, можуть бути пошкодженні мишовидними гризунами, виснажені тривалою зимою, а значить і схильні до захворювань. Тому озимина потребуватиме ретельного догляду весною.


Категория: Сельское хозяйство
, , , ,
Просмотров: 77

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine