+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

Підняття мінімальної зарплати не гарантує росту доходів населення, – економіст

Коли в країні немає інфляції, це свідчить, що зростання доходів відповідає росту ВВП. Якщо ж кількість грошової маси перевищує кількість товарної, цю різницю можна покривати або за рахунок зовнішніх запозичень, або ж через інфляційні процеси.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповів виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

«Члени Економічного дискусійного клубу перевіряють ціни на різні товари в Україні та в Європі. Ми здійснюємо цей моніторинг вже протягом декількох років. І дивує доволі цікава річ: в Іспанії чи Франції у мережі супермаркетів, які так само представлені і в Україні, ціни протягом двох років практично не змінилися», – підкреслив Олег Пендзин.

Він переконаний, що це свідчить про те, що зростання доходів відповідає зростанню валового внутрішнього продукту (ВВП).

«Коли таке відбувається, ціна на товари практично не змінюється, оскільки кількість грошей в обігу відповідає товарній масі, що зростає. Коли у вас перевищується кількість грошової маси над товарами, ви можете покривати цю різницю за рахунок зовнішніх запозичень», – пояснює економіст.

За його словами, коли ці зовнішні запозичення ідуть в розвиток економіки, дають приріст ВВП – це нормально.

«Або ж цю різницю можна покривати за рахунок інфляційних процесів. Варто зазначити, що сьогодні інфляція в Україні є найбільшою серед наших сусідів. Це пов’язано з тим, що фактичні доходи ростуть швидше, ніж товарна маса, яку ми сьогодні можемо розподілити», – наголосив фахівець.

Окрім цього він пригадав, що минулого року мінімальна заробітна платня українців виросла на 19,5%, тоді як рівень інфляції – на 13,7%.

«Я нагадаю, наскільки виріс прожитковий мінімум – він зростав двічі по 4,5%. Тобто прожитковий мінімум в минулому році виріс на 9,5%, і це при зростанні рівня інфляції в 13,7%. У нас мінімальна зарплата «відірвана» від прожиткового мінімуму, але від нього залежать всі соціальні виплати», – підкреслив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу.

Тим часом, зазначив експерт, мінімальна заробітна платня впливає на середню, адже вона піднімає співвідношення, і від неї залежать доходи до Пенсійного фонду.

«Тому в даній ситуації таке підняття не завжди означає ріст доходів усіх верств населення. Малозабезпечені, інваліди, ті, хто отримують допомогу по безробіттю, не отримали такого росту доходів. Вони навіть стали отримувати менше по відношенню до рівня інфляції», – запевнив Олег Пендзин.


Категория: Финансы
, , , ,
Просмотров: 157

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine