+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

Підсумки аграрного сектору: Україна помітний гравець на світовому ринку

Цьогорічний врожай зернових сягнув рекордного рівня – понад 70 млн тон, що на чотири мільйони тон більше, ніж попередній рекорд, який зафіксовано у 2016 році.

За розрахунками міністерства аграрної політики, це дозволить збільшити експорт зерна до понад 47 млн тон (проти майже 40 млн тон у попередньому маркетинговому році).

Урожай 2018 року – це абсолютний рекорд незалежної України. Це абсолютний рекорд урожайності за всі часи вирощування злаків на землях України. І це всупереч поширеним прогнозам щодо високої імовірності втрат майбутнього урожаю.

У НБУ рекордний врожай навіть назвали одним із факторів того, що за складної фінансової ситуації надходження від аграрного експорту дозволили підтримати курс гривні. Це дозволило підтримувати достатній рівень пропозиції валюти на міжбанківському валютному ринку. Та створювало умови для зміцнення національної грошової одиниці.

На початку року валютний ринок демонстрував спокій, якого не спостерігалося вже протягом кількох останніх років. Січень 2019 року, а особливо перша декада лютого вирізняється помітним зміцненням національної грошової одиниці, з ухилом у незначну ревальвацію гривні. Згідно з офіційним курсом, на початку року гривня по відношенню до долара посилилася на 2,9%.

Натиснули на зростання цін і сприятливі умови на зовнішніх ринках. Вартість товарів українського експорту залишалася досить високою.

Зазначимо, що індустрія сільськогосподарського виробництва досить тісно пов’язана із однією із пріоритетних галузей економіки України – ІТ. Адже, за даними офіційних дистриб’юторів безпілотних апаратів, 40% ринку дронів в Україні припадає на сільське господарство. В сумарному значенні – це майже 400 тисяч доларів щомісяця для придбання понад 100 безпілотників.

Окрім іншого, зростає діапазон покладених функцій та завдань. Від візуального спостереження (стан посівів, теплові карти, дані про вологість тощо). До агрохімічного обробітку рослин з повітря за допомогою важких спеціалізованих дронів. У цьому сенсі аграрна індустрія – це високий рівень прикладного застосування ІТ. Адже програмне забезпечення для безпілотних літальних апаратів вимагає адаптації для конкретних умов.

Особливість цьогорічного рекорду в тому, що його забезпечила кукурудза. Її врожай також очікується на рівні історичного максимуму. Це близько 35,5 млн тон при врожайності 76 ц/га (в 2017 р – 52 ц/га). Тож і прогноз обсягів майбутнього експорту оптимістичний. Експортний потенціал України на зовнішніх ринках сягає до 42 млн тон збіжжя.

Протягом 2017/2018 маркетингового року світовим лідером із експорту зерна залишається США. Другу позицію посіла в цьому році Росія, третє місце – Україна.

Нагадаємо, зовнішньоекономічна діяльність у 2018 році демонструє небувалий успіх. Як повідомляли раніше, за три роки обсяг торгівлі між Україною та країнами Європейського Союзу збільшився на 55%. А у 2018 році ЄС купив українських товарів більше, ніж за весь час двосторонніх стосунків.

За підсумками першого місяця зернового маркетингового року 2018/2019 рр, лідером з імпорту української кукурудзи є Іспанія (понад 20% всіх закупівель). А в десятку провідних імпортерів входять ще шість країн Європи. Всього з України в напрямку ЄС в жовтні цього року було поставлено близько 970 тис. тон кукурудзи. Це склало 77% від загального обсягу експорту на ринок аграрної продукції. Таким чином спеціалісти переконані, що в структурі європейського імпорту українська кукурудза може зайняти левову частину.

Наразі українські експортери кукурудзи пильно аналізують дії свого головного конкурента – КНР. Там також прогнозується підвищення виробництва кукурудзи одразу на 30 млн. тон. Саме кукурудза з Китаю може істотно скласти конкуренцію українській у боротьбі за основний ринок збуту в ЄС.

Варто зазначити, що експорт зернових — друга стаття нашого експорту. Пшениці продано на $2 млрд, кукурудзи – на $2,3 млрд, ячменю – на $500 млн. Виробництво аграрної продукції — індустрія, яка приносить для України левову частину валютної виручки. Сприятливі умови розвиту агробізнесу – на сьогодні один із вагомих чинників стабілізації валютного ринку.

Разом із тим, земля сільгосппризначення в Україні і надалі не є товаром. Її продаж заборонений земельним мораторієм, запровадженим ще у 2001 році.

Варто зазначити, мораторію саме в такій формі, як в Україні, коли приватна власність є, але власникам заборонено розпоряджатися нею, більше ніде немає. На сьогодні Україна – ледь не єдина демократична країна у світі, де землевласники не мають права розпоряджатися своїм майном. Продаж землі заборонений, наприклад, в Китаї, Венесуелі, Північній Кореї.

Сільськогосподарським виробникам потрібні ресурси для розвитку. А банку не потрібні не ліквідні активи, які забезпечують позики, тобто земля, яку неможливо продати. І це створює проблеми як в реальному секторі, так і в фінансовому. Така проблема породила кон’юнктуру в умовах якої українські чорноземи одні з найдешевших в Європі.

Затяжний мораторій – це те, що заважає Україні відкрити ринок землі. Європейський суд радить скасувати земельний мораторій, а Світовий банк наполягає: земельна реформа – ключова для України.

За оцінками Світового банку, зняття мораторію і запровадження ефективного ринку землі дало б Україні додаткові 1,6% приросту ВВП щороку. Запровадження прозорого ринку землі забезпечує потенціал річного обсягу виробництва на 15 млрд доларів.


Категория: Сельское хозяйство
, , , ,
Просмотров: 74

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine