+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

«Підводні камені» першої групи єдиного податку

У зв’язку з численними запитаннями платників головне управління ДФС у Черкаській області підготувало низку роз’яснень. Роз’яснення про особливості застосування спрощеної системи оподаткування фізичними особами – підприємцями. Правила переходу, облік, звітність, помилки й порушення та як їх запобігти. Перший розгорнутий коментар – для платників єдиного податку першої групи.

Перша група єдиного податку без сумніву, приваблива щодо оподаткування. Можна сплачувати вдвічі меншу суму єдиного внеску – мінімум 352 грн. на місяць. Решта платників платять 740 грн. на місяць. У відсотках до прожиткового мінімуму встановлюється ставка єдиного податку. Для другої групи у відсотках до мінімальної заробітної плати. Цього року першогрупники сплачують єдиний податок в сумі до 160 грн. на місяць. Друга група – до 640 грн. на місяць.

Детально про особливості сплати податків та ведення діяльності спрощенцями у таблиці – додається:
Є переваги, а є й «підводні камені». Детально про останні.

По-перше, новостворені платники єдиного податку першої групи спочатку сплачують 704 грн. ЄСВ!

Нагадаємо, що ФОП не одразу стають спрощенцями після подання відповідної заяви. Зареєстровані фізичні особи — підприємці, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи та ставки єдиного податку для першої групи. Вони вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація.
Тобто, якщо фізична особа – підприємець, подав заяву на обрання спрощеної системи оподаткування 15 вересня 2017 року, то платником єдиного податку вказаної групи він буде з 1 жовтня 2017 року. Відповідно до отримання статусу спрощенця такий платник перебуває на загальній системі оподаткування.

Наслідки: обов’язок (до набрання статусу спрощенця) щодо сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в розмірі 704 грн. А не 352 грн., як платники єдиного податку першої групи.

Отже, новозареєстрований 15 вересня ФОП, який з 1 жовтня буде платником єдиного податку першої групи, зобов’язаний сплатити єдиний внесок за вересень в сумі 704 грн. За жовтень, листопад та грудень має право сплачувати по 352 грн. Граничний термін сплати внеску за 4 квартал п.р. – 19 січня 2018 року.

По – друге, менша сума сплаченого ЄСВ зменшує страховий стаж ФОП!

Ще одна неприємна новина щодо ЄСВ для платника єдиного податку першої групи. Сплата 0,5 мінімального страхового внеску (352 грн. на місяць) означає зарахування відповідних періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу пропорційно сплаченому єдиному внеску. Тобто ФОП, який сплачує 352 грн. щомісяця, зараховуватиметься за рік роботи лише півроку страхового стажу.

Третє. Дві Книги, РРО, КОРО, податки!

ФОП до отримання статусу платника єдиного податку першої групи перебував на загальній системі оподаткування. Такий платник при здійсненні господарської діяльності в цей період повинен зареєструвати та вести Книгу обліку доходів та витрат. Застосовувати при розрахунках (за наявності діяльності) зареєстрований належним чином реєстратор розрахункових операцій та вести Книгу обліку розрахункових операцій. Також, з отриманого чистого доходу (за наявності діяльності) такий ФОП зобов’язаний сплатити податок на доходи фізичних осіб (18%), військовий збір 1,5%. Та єдиний внесок із суми чистого доходу (22%), але не менше 704 грн.

Форма та порядок ведення Книги обліку доходів і витрат затверджені наказом Міндоходів від 16.09.2013 № 481

Порядок ведення книги обліку доходів платників єдиного податку затверджений наказом Міністерства фінансів України 19.06.2015 № 579

Із набуттям ФОП статусу першої групи єдиного податку, зобов’язання щодо сплати єдиного податку у такого платника виникає з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація.

Тобто, новозареєстрований 15 вересня ФОП, який з 1 жовтня буде платником єдиного податку першої групи зобов’язаний сплачувати єдиний податок починаючи з жовтня. Перший термін сплати єдиного податку — не пізніше 20 жовтня за жовтень; далі не пізніше 20 листопада за листопад та не пізніше 20 грудня за грудень. Сума до сплати – згідно ставок, встановлених рішенням відповідної ради (платники м.Черкас – 160 грн. на місяць).

Четверте. Кількість декларацій

Звертаємо увагу новостворених у 2017 році ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування і першу групу, що вони зобов’язані подати звітність і за період перебування на загальній системі оподаткування і відповідно як платники єдиного податку та подати за 2017 рік дві податкові Декларації.

Декларацію про майновий стан і доходи слід подати за період від дати державної реєстрації до переходу на спрощену систему оподаткування. Така декларація подається за результатами звітного кварталу, в якому розпочато діяльність протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу. Надалі платники єдиного податку першої групи подають до ДФС податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду, в якій відображаються обсяг отриманого доходу, щомісячні авансові внески, визначені п. 295.1 ст. 295 Податкового кодексу України.

Податкова декларація платника єдиного податку подається протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Також, новоствореним у 2017 році платникам єдиного податку необхідно подати за себе Звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску не пізніше 9 лютого 2018 року за формою згідно таблиць 1 та 2 додатка 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску.

Обов’язок щодо застосування РРО!

Перша група не означає незастосування реєстратора розрахункових операцій.
З 8 травня (з набранням чинності постанови Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року №231) підприємці – платники єдиного податку першої групи, які продають технічно складні побутові товари зобов’язані застосовувати зареєстровані належним чином реєстратори розрахункових операцій.

Два застереження для платників єдиного податку першої групи

№1 Платник єдиного податку першої групи не може здійснювати продаж товарів в магазині, навіть в магазині який знаходиться на ринку. Відповідне роз’яснення можна прочитати у Базі знань, категорія 107.01.
Так, згідно з п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України до першої групи платників єдиного податку відносяться фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300000 гривень.

Згідно з п. 1.8 Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 12-торг «Про наявність і використання торгової мережі на ринках та реалізацію сільськогосподарської продукції на них», затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 26.07.2005 № 209, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.07.2005 за № 942/11222, торгове місце – площа, відведена для розміщення необхідного для торгівлі інвентарю (вагів, лотків тощо) та здійснення продажу продукції з прилавків (столів), транспортних засобів, причепів, візків (у тому числі ручних), у контейнерах, кіосках, палатках тощо.

До торгових місць на ринках не належать магазини та об’єкти ресторанного господарства. Отже, фізична особа – підприємець, яка здійснює роздрібний продаж товарів в магазині, що розташований на території ринку, не може бути платником єдиного податку першої групи.

№2 Платник єдиного податку першої групи не може продавати розливне пиво та в магазині – у пляшках і бляшанках

Платники єдиного податку першої групи не мають права здійснювати продаж алкогольних напоїв (у тому числі пива) на розлив. Як вказано вище (див. застереження №1) це прерогатива фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку другої та третьої груп, — виключно через заклад ресторанного господарства або спеціалізований відділ, що має статус закладу ресторанного харчування, за умови наявності ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та застосування РРО при проведенні розрахунків.

Роздрібна торгівля пивом у пляшках і бляшанках здійснюється, починаючи з липня 2015 року з урахуванням вимог до продажу алкогольних напоїв, встановлених Законом №481/95-BP Пиво має продаватись у торговому приміщенні (будівлі), хоча і без обмежень у 20 кв.м., як для інших алкогольних напоїв. Чому платник єдиного податку податку першої групи не може здійснювати продаж пива в магазині – див. застереження №1


Категория: Законы
, , , ,
Просмотров: 275

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine