+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

Порошенко підписав закон про створення і введення Кредитного реєстру НБУ

Президент України Петро Порошенко підписав закон №2277-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення та ведення Кредитного реєстру Національного банку України та удосконалення процесів управління кредитними ризиками банків». Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Цей закон парламент ухвалив 6 лютого.

Для зменшення рівня кредитного ризику, гарантування безпеки банківських операцій, підвищення надійності та стабільності банківської системи. Та захисту інтересів вкладників та інших кредиторів банку закон. Зокрема, передбачає створення і ведення Національним банком України Кредитного реєстру — інформаційної системи. Вона забезпечить збір, накопичення, зберігання, зміну, використання, поширення (надання) інформації про кредитні операції банків. Та про стан виконання зобов’язань за такими операціями, аналіз і доваліфікацію кредитів.

Встановлено також зобов’язання надавати Кредитниму реєстру інформацію:

  • банками щодо боржників, якщо сума заборгованості (за основною сумою та процентами) за кредитними операціями дорівнює або перевищує 100 розмірів мінімальних заробітних плат (372,3 тис. грн);
  • Фондом гарантування вкладів фізичних осіб про кредитні операції банків, за якими НБУ ухвалив рішення про зархування їх до категорії неплатоспроможних або про відкликання банківської ліцензії та ліквідації, а також інформацію про погашення боргу позичальника, яка міститься в бюро кредитних історій;
  • надання Нацбанком України права доступу банків до інформації з Кредитного реєстру для оцінки кредитного ризику.

Банки з 1 квітня 2018 (Фонд гарантування вкладів фізосіб — з 1 липня 2018 роки) мають надавати інформацію до такого реєстру. Згодом на них також покладається обов’язок повідомляти клієнта про таку передання, який, в свою чергу, отримає право доступу до інформації про себе в кредитному реєстрі і право вимагати внесення змін до неї у разі незгоди з її змістом.

Стосовно ж Нацбанку, то, залежно від обсягу заборгованості позичальника перед банком, він безкоштовно надавати банкам інформацію з Кредитного реєстру. Передбачається, що банки мають враховувати цю інформацію при оцінці клієнта з 2019 року.

У пояснювальній записці до законопроекту наводяться дані НБУ станом на вересень 2017 року. До проблемних кредитів корпоративного сектора зараховані 174 млрд грн кредитів ПриватБанку. 3,8 млрд грн — кредитів пов’язаних із банками осіб. 254,8 млрд грн — кредитів іншим юридичним особам (з них 82% — кредити, видані 20 груп компаній).

Закон вступає в силу з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через два місяці з дня набуття чинності цим документом.


Категория: Законы
, , , ,
Просмотров: 180

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine