+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

Порядок щодо зупинення реєстрації податкових накладних в ЄРПН потребує обговорення

Через запровадження державою автоматичної системи реєстрації податкових накладних вже декілька місяців в Україні блокуються податкові накладні українського бізнесу. Практично усіх галузей економіки, в тому числі і аграрного, що завдає йому серйозних збитків.

7 грудня 2017 року Верховна Рада України, враховуючи величезний суспільний тиск бізнесу, громадськості та експертного середовища, прийняла Закон. Це закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році». Він повернув до тестового режиму призупинення реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН). Однак, прийняті поправки не вирішують по суті проблему із блокуванням податкових накладних. По-суті держава спробувала відволікти увагу та надурити бізнес.

Головна проблема, через яку відбувається блокування податкових накладних — це система оцінки (критерії) ступеня ризиків. Вона була ведена наказом Мінфіну №567 від 13 червня 2017 року, залишилася невирішеною.

Згідно прийнятих поправок до Податкового кодексу від 7 грудня 2017 року передбачено. На державному рівні повинен бути прийнятий новий Порядок щодо зупинення реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в ЄРПН. Це буде затверджено в подальшому на рівні Кабміну України, замість наказу Мінфіну України №567 від 13 червня 2017 року.

Проте, на превеликий жаль, не зважаючи на негативний досвід та невиправданість вже першої розробленої автоматичної системи реєстрації податкових накладних для українського бізнесу. На рівні ДФС України та Мінфіну вже ведеться робота з розробки зазначеного нового Порядку, про що відомо з інсайдерських джерел. Навіть більше, проект нормативного акту вже написаний.

Однак вся ця робота здійснюється в закритому режимі. Без залучення малого та середнього бізнесу, широкого експертного середовища та громадськості, без публічного обговорення.

Асоціація тваринників України, частина сільськогосподарських та кормовиробничих підприємств (в структурі виробництва тваринницької продукції частка кормів складає 70%), яких страждає від проблеми блокування податкових накладних. Як і інші галузеві асоціації, не долучені до розробки нового Порядку щодо зупинення реєстрації податкових накладних в ЄРПН.

Такі дії є порушення законодавчих вимог до підготовки до нормативно-правових актів. Зокрема, Регламенту Кабміну України, постанови Кабміну України від 3 листопада 2010 р. №996 про «Порядок проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики».

На сьогодні є небезпідставні серйозні побоювання, що в підготовці зазначеного нового Порядку щодо зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН візьме участь дуже вузьке коло осіб. Які попередньо залучалися до розробки нищівного для бізнесу наказу Міністерства фінансів України №567 від 13 червня 2017 року. А сам новий Порядок, хоча і буде прийнятий на рівні КМУ, фактично нічим не відрізнятиметься за своїм змістом. І знову призведе до завдання бізнесу серйозних фінансових збитків.

Тому Асоціація тваринників України вже звернулася до Першого віце-прем’єр-міністра України-Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Івановича Кубіва з офіційним листом, який особисто вручила її Голова Ірина Паламар, щодо вжиття всіх можливих заходів для підготовки та прийняття нового Порядку щодо зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, який буде затверджений Кабінетом Міністрів України, з дотримання законодавчо визначених вимог до прийняття нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, а саме – з залученням до його розробки широкого експертного середовища, малого та середнього бізнесу, шляхом проведення консультацій з громадськістю та публічного обговорення.


Категория: Законы
, , , ,
Просмотров: 236

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine