+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

Приватизація банків дозволить зменшити боргове навантаження

Днями Міністерство економічного розвитку і торгівлі опублікувало на своєму офіційному сайті пакет документів із переліком державних підприємств. Ці підприємства залишаться в державній власності, будуть приватизовані, передані в концесію або ж ліквідовані 2017-2020 роками. Згідно з ним, у державній власності залишаться 378 підприємств, на приватизацію підуть 893, і ще 1255 держкомпаній ліквідують. Загалом в Україні налічують 3444 державних підприємств.

У списку на часткову чи повну приватизацію є чимало великих підприємств:

 • «Приватбанк»,
 • «Ощадбанк»,
 • «Укрексімбанк»,
 • «Укргазбанк»,
 • Державна продовольчо-зернова корпорація України,
 • Центренерго,
 • «Аграрний фонд»,
 • «Турбоатом»,
 • вугільні шахти,
 • підприємства ПЕК,
 • морські порти та інше.

За словами економічного експерта Андрія Новака, проект держбюджету на 2017 рік передбачає надходження близько 17 мільярдів гривень від приватизації. Втім, цей процес третій рік поспіль не рухається далі амбітних планів. 2016 року Фонд держмайна планував перерахувати до бюджету 17,1 мільярда гривень. Та плани було реалізовано на 1%, адже Україна торік від приватизації отримала лише 189 мільйонів гривень. Тому нині варто розраховувати хіба на десяту частину запланованого.

Приватизація зробить банки більш конкурентоспроможними

Ще 25 листопада торік був підписаний меморандум з ЄБРР, який передбачав надання підтримки та допомоги з боку даної міжнародної фінансової організації в процесі приватизації ПАТ «Ощадбанк». В рамках меморандуму установа отримала від ЄБРР комплексний пакет технічної допомоги. Цей пакет повинен бути спрямований на оптимізацію мережі відділень Ощадбанку, удосконалення його системи ризик-менеджменту та розвиток кредитування малого і середнього бізнесу. В квітні 2017 року представники ЄБРР заявили про наміри цієї міжнародної структури щодо купівлі половини акцій Ощадбанку та міноритарного пакета акцій ПАТ АБ «Укргазбанк». Інтерес до нещодавно націоналізованого «Приватбанку» ЄБРР поки що не виявляв.

Економіст Віталій Семенюк каже, що приватизація банків, які перебувають у власності держави, є правильним заходом. Залучення до складу власників банківських установ потужних міжнародних фінансово-кредитних структур дозволить реформувати їх та підвищити конкурентоспроможність на банківському ринку, а також дозволить здійснити їхню докапіталізацію за рахунок ресурсів міжнародних фінансових структур, що в перспективі може дати додатковий фінансовий ресурс для кредитування економіки. Підтвердженням таких намірів є закріплений в меморандумі про співпрацю один із пріоритетів діяльності, яким є кредитування малого і середнього бізнесу.

Ще переваги приватизаціі банків

Ще однією перевагою залучення іноземних інвесторів в одержавлений банківський сектор України є зменшення фінансового навантаження на публічні фінанси, яке виникло в процесі націоналізації, рефінансування НБУ та докапіталізації з боку держави банківських установ, — зазначає фахівець. –  В процесі приватизації державних та націоналізованих банків держава зможе повернути частину вкладених у банки фінансових ресурсів.

Приватизація націоналізованих банків є, скоріше, вимушеною дією, аніж стратегічною, оскільки відбулась фактична концентрація банківської системи України в державному секторі, який самостійно не в змозі провести повноцінне її оздоровлення та забезпечити стабільне функціонування в довгостроковому періоді.

У першу чергу це зумовлено конфліктом інтересів, який характерний для банківської системи України. Він проявляється в можливості певних фінансових груп лобіювати свої особисті фінансові інтереси, не враховуючи при цьому інтересів держави, яка змушена вкладати сотні мільярдів гривень на стабілізацію банківської системи, що, зрештою, призводить до перекладання боргів на плечі всього суспільства. Коли в розвинутій ринковій економіці виникає криза в банківській системі, вона здебільшого оздоровляється і самоочищується за рахунок приватного капіталу через механізми банківських злиттів і поглинань. В Україні криза банківської системи вирішується за рахунок нових боргових запозичень, тому приватизація націоналізованих банківських установ є також способом врегулювання боргової проблеми України.


Категория: Финансы
, , , ,
Просмотров: 326

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine