+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

Реальних причин для падіння гривні немає

Курс гривні стосовно долара б’є трирічні рекорди, а високопосадовці лише спостерігають.

Традиційно в умовах передноворічних свят спостерігається пониження курсу долара. Аби накрити новорічний стіл, придбати подарунки та й себе не образити. Люди потроху продають долари, купуючи гривні. Тому їх на ринку більшає. Однак цього року чомусь долара ніби більшає, однак він не падає, а навпаки – піднімається в ціні.

З минулої п’ятниці курс долара підстрибнув на цілих 46 копійок, досягнувши рекорду 2015 року – на початку тижня за 1 долар правили 28,15 гривні. Непокоїть також те, що на 2018 рік у бюджеті заклали курс на рівні 30,1 гривні за долар. І у Мінфіні вважають, що він є цілком реальним.

— Коли ми планували бюджет, то орієнтувалися на такий курс гривні (30,1 гривень за дол., — ред.). Вважаємо, що він є реалістичним, і у нас немає ніяких підстав думати, що це неправильний курс, — заявив міністр Олександр Данилюк.

Лише за тиждень долар зріс майже на 50 копійок

Однак економісти впевнені, що національна валюта має всі підстави для зміцнення. Проте її штучно послаблюють.

Якщо проаналізувати дані, що подає Нацбанк, то виходить цікава картина: гривня стосовно долара зміцнювалася у першій половині листопада, однак у другій декаді місяця розпочалася девальвація. Тому, зважаючи на прогнозований курс на 2018 рік, українцям доведеться несолодко.

«Підживлює» ситуацію й тривала відсутність глави Нацбанку. Нагадаємо, що Верховна Рада досі офіційно не звільнила главу НБУ Валерію Гонтарєву, котра заявила про припинення виконання обов’язків голови Нацбанку ще з 10 травня і не планує повертатися до виконання своїх обов’язків. З того часу Гонтарєва перебуває у неоплачуваній відпустці, а в. о. голови НБУ було призначено її заступника Якова Смолія.

«Зміцнити гривню до 25 – цілком реально»

Падіння курсу національної валюти рівнозначне падінню купівельної спроможності населення. Однак чи дійсно для цього є підстави?

На думку глави комітету економістів України Андрія Новака, аж ніяк ні, ось уже півтора року. Адже у нас відносно збалансована зовнішня торгівля, трохи заходимо в «плюси», трохи в «мінуси», але вона відносно збалансована. У нас великі прямі зовнішні валютні вливання за рахунок донорів – західних партнерів, і МВФ лиш одне з цих джерел.

— Враховуючи це, курс гривні міг би бути спокійно стабільним, а можна було би і трохи укріплювати. Звісно, 8, 10, 15 чи навіть 20 гривень – це уже нереально, такого не буває. Але зміцнити гривню до 25 було б цілком реально, якби була відповідна стратегія курсової політики, — зазначає А. Новак. – Але ми бачимо протилежну стратегію, яка чітко вказує на плани уряду, разом з Нацбанком, і далі штучно девальвувати гривню. Зокрема, в цьогорічному бюджеті був закладений курс 27,2 гривні, і, як бачимо, його успішно виконали і уже перевиконують.

А в нещодавно прийнятому бюджеті на 2018 рік закладено курс 30,1 гривні на кінець 2018 року. Тобто курсова стратегія прямо протилежна тій, яка потрібна Україні. Чому це роблять? Тому що через девальвацію дуже легко виправдати виконання і перевиконання як центрального, так і місцевих бюджетів через інфляційний ефект, який відбувається після девальвації.

Також задовольняються апетити наших експортерів – вони ж головні фінансово-промислові групи в країні, вони ж головні політичні групи. Для них гривня і девальвує. Адже для експортерів що дорожча іноземна валюта, то краще. Це дуже легка дорога для уряду і влади країни. Але ми розуміємо, що це тяжка дорога для громадян України і всіх підприємств, які не є експортерами, а це весь малий і середній бізнес. Напевно, для чинного уряду, як і для попереднього, інтереси громадян і підприємств неекспортерів не є важливими – у них зовсім інші інтереси.

Однак на думку економіста Богдана Сторощука, краще, аби курс не опускався чи піднімався надто різко. Адже в Україні неможливий жорсткий курс, оскільки інфляція в країні як мінімум удвічі вища, ніж у розвинених країнах. Тому необхідно або сповільнювати темпи інфляції, або опускати курс, але плавно, без ривків, упродовж року на кілька копійок. Тоді можна уникнути більшості негативних наслідків.

Девальвація гривні провокує зростання цін у всій економічній системі

В Україні уже чотири роки як запроваджено плаваючий курс. Однак на переконання А. Новака, це абсолютно невиправдано, тому що за нинішніх обставин, це курс на дно, що в принципі й продемонструвала гривня за останніх 3,5 року.

— Уряд і Центробанк країни існують саме для того, щоб в умовах кризи брати ситуацію під контроль. Особливо враховуючи зовнішню масштабну економічну підтримку, яку ми отримуємо від наших партнерів і всього цивілізованого світу. Нагадаю, що, окрім прямої фінансової
підтримки, нам дали зону вільної торгівлі з ЄС, Канадою. На завершальній стадії – з Ізраїлем і навіть Китай запропонував Україні ЗВТ. Завдяки цьому в нас могла бути зовсім інша курсова та загальноекономічна ситуація. Однак, на жаль, Кабмін і НБУ мають інші плани, які побудовані не на інтересах громадян і підприємств-неекспортерів, а лише на інтересах окремої групи великих експортерів, — зазначає економіст.

Звісно, девальвація національної грошової одинці спровокує зниження рівня життя через високі темпи інфляції, які суттєво перевищують зростання рівня доходів. Інакше кажучи, високий курс впливатиме на ціни. Спочатку – на імпортні товари, бо їх купують за валюту, потім – на послуги, а згодом – на товари українського виробництва. Це своєрідна ланцюгова реакція – підвищення цін у всій економічній системі.

Девальвація гривні впливає і на без того не надто сприятливу ситуацію у банківській системі. Адже що менше в українців доходів, то менше грошей вони понесуть банкам. Звісно, люди хочуть захистити свої заощадження, аби через кілька місяців вони не стали пшиком. А для цього є два варіанти – або купувати валюту, або товари. Хоча за відсутності як таких доходів і це не допоможе.


Категория: Финансы
, , , ,
Просмотров: 368

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine