+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

“Рейдерські зміни” Закону України “Про оренду землі”

Два народні депутати Верховної Ради України – О.Герега і А.Шинькович ініціюють внесення в договір оренди с/г земель зміни. Вони узаконять аграрне рейдерство після можливого зняття мораторія на продаж земель сільгоспризначення.

Попри всі недоліки законопроекту, селяни повинні бути вкрай задоволені. Адже їм надається можливість звичайно в разі прийняття даних змін, як вимагати збільшення розміру орендної плати. Так і в разі недосягнення згоди з орендарем – достроково розірвати кабальні довгострокові договірні відносини в односторонньому порядку.

Тому можна зробити висновок, що законопроект №8581, м’яко кажучи, суперечливий. Та не тільки забезпечує інтереси селян. Він також узаконить певні амбіційні плани деяких представників аграрного бізнесу.

Якщо відкрити сам законопроект, то можна одразу зрозуміти, що виявляється для забезпечення інтересів селян потрібно не так вже й багато. У законопроекті №8581 депутати пропонують лише доповнити один пункт Закону України «Про оренду землі» трьома абзацами. Їх досить легко зрозуміти, щоб кожен селянин міг запам’ятати. І тицяти кожному орендарю землі на ці три абзаци, коли захоче розірвати договір оренди землі”, – пишуть автори.

Так зокрема автори законопроекту №8581 пропонують надати власникам сільськогосподарської землі, яка предана ними у довгострокову оренду якомусь орендареві, можливість  вимоги, щодо перегляду розміру орендної плати, або його виду (бартер чи готівка). Звичайно перегляд має бути у бік збільшення і на власний розсуд власника.

В разі, якщо орендар не матиме бажання підвищувати розмір орендної плати, власник землі може в односторонньому порядку розірвати договір оренди землі. Для цього потрібно відправити орендареві лист із повідомленням про припинення договору. Що в майбутньому дає йому беззаперечне право на заключення договору оренди щодо своєї ділянки з іншим орендарем на більш вигідних умовах.

Як зазначається в пояснювальній записці до даного законопроекту – основною причиною внесення даних змін стало те, що власники земель для ведення товарного с/г виробництва (паїв) змушені були укладати з орендарями кабальні договора оренди на досить довготривалі терміни – по кілька десятків років включно.

При цьому, з огляду на те, що переважна частина власників паїв- люди похилого віку, і відповідно не кожен з них доживе до закінчення терміну дії договору, договірними вдіносинами передбачено ще один “підводний камінь” , а саме пункт, який зазначає, що “зміна сторони договори не є підставою для його розірвання”. Тобто в разі якщо після смерті попереднього власника, його спадкоємець, що прийняв спадщину у встановленому чинним законодавством порядку, – не зможе, як новий власник, достроковойого  його розірвати.

Також не зможе самостійно обробляти свій пай, передати в оренду на більш вигідних умовах іншому орендарю. В разі якщо скасують мораторій на  продаж сільськогосподарської землі  власники також не зможуть її без обмежень здійснювати її купівлю-продаж. А про домовленості щодо дострокового розірвання з орендарем мова взагалі йти не може.

В переважній більшості орендуючи землю,  фермери і крупні агрохолдинги після того як вклали  в неї кошти у вигляді міндобрив, пестицидів, витрат на податки, паливно-мастильні матеріали, заробітну плату працівникам – намагаються якомога ефективніше і швидше їх повернути. Проте на компенсацію даних затрат подекуди потрібен не один рік. Відповідно ніякий орендар не схоче добровільно розривати своє право оренди, не отримавши повного прибутку, а тим більше  компенсації понесених витрат.

Хоча дані зміни на перший погляд і покликані “захищати права орендодавців”, як безпосередніх власників земельних ділянок, проте з іншого боку чітко видно, чиї інтереси насамперед захищає цей законопроект. В разі його прийняття ситуація з рейдерськими атаками не лише зменшиться, вона може взагалі війти в неконтрольоване русло.

Адже якщо мільйони селян-орендодавців, почнуть заявляти свої односторонні вимоги щодо розірвання своїх договорів, в разі недосягнення згоди по збільшенню орендної плати, а така згода в переважній більшості випадків зрозуміло досягнута, почнеться хаос в системі реєстрації договорів оренди.

Адже як і укладання, так і реєстрація потребують внесення відповідних записів до Державного реєстру речових прав. Дані послуги платні і займають немало часу. Хто наразі буде цим займатись- невідомо.


Категория: Законы
, , , ,
Просмотров: 170

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine