+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

Рентабельність вирощування нішевих культур складає 50-70%

Такі культури як олійний льон, гірчиця, амарант і нут користуються попитом на зовнішніх ринках. А рентабельність їх вирощування становить 50-70%.

Українські аграрії шукають альтернативи класичним культурам. Рентабельність виробництва пшениці складає 30-40%. Екзотичні ж «суперфуди» запросто можуть дати в 2-5 разів більший прибуток.

Попиту на нішеві культури в Україні майже немає. Зате за кордоном охоче купують урожай цих культур. Саме з цієї причини постійно збільшуються посівні площі під «екзотику», йдеться в матеріалі UBR.

«Такі культури як олійний льон, гірчиця, амарант і нут користуються попитом на зовнішніх ринках. А рентабельність їх вирощування становить 50-70% — це набагато вище більшості класичних для українських аграріїв зернових і олійних», — розповів економіст департаменту технічного співробітництва продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

Проте, за словами експерта, найприбутковішими є зовсім екзотичні для нашої країни кіноа, чіа і батат. Прибутковість від їх виробництва запросто може досягати 200%. Однак, навіть за таких умов в Україні поки мало хто займається цими культурами.

«Вирощування нових органічних культур, «суперфуду» пов’язане з певними складнощами. Серед основних — відсутність свого насіннєвого фонду, необхідність покупки насіння сортів, придатних до українських ґрунтово-кліматичних умов, боротьба з бур’янами, відсутність досвіду вирощування культури», — зауважила Світлана Віязловська, засновник Bio farm organic.

Вона відмітила, що застосування гербіцидів не допускається при органічному землеробстві. А тому доводиться витрачатися на спеціальну техніку. Але більш високі ціни на органічні культури на ринках ЄС дозволяють швидко окупити витрати.

Кіноа – це екзотична культура, якій пророкують велике майбутнє. Цю рослину традиційно вирощують в високогірних районах Перу і Болівії.

В Україні кіноа до недавнього не сіяли взагалі. Хоча Сумський аграрний університет з 2016 року працює над адаптацією кіноа до наших умов на незначних експериментальних площах.

У цьому році культуру почали сіяти і агрохолдинги. Зокрема, перші тестові поля засіяла Bio farm organic. А вже наступного року компанія планує налагодити вирощування кіноа в промислових масштабах. Постачати «Суперфуд» планують на європейські ринки.


Категория: Сельское хозяйство
, , , ,
Просмотров: 66

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine