+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

Соняшник рухається на північ України

Українські аграрії у 2018 році планують засіяти соняшником на 300 тис. га менше, ніж торік. Очікується, що загальна площа становитиме приблизно 5,6 млн га, з яких перший мільйон гектарів практично засіяний.

Проте історія спостережень демонструє стійку тенденцію до нарощення площ під культурою, розповів на прес-ланчі в Українській зерновій асоціації Володимир Топчій, директор департаменту землеробства Мінагрополітики.

«В розрізі територій є регіони, де насичення соняшником посівних площ відбулось раніше, є такі, де спостерігається перенасичення, — говорить фахівець. — Є регіони, що взагалі перейшли «червону межу», там соняшник займає 40, а то й 50% в структурі посівів».

До того ж, клімат змінюється. Якщо 10 років назад не можна було уявити, що на Поліссі сіятимуть соняшник, то зараз він там займає до 7% в структурі посівних площ. І агрономи говорять, що є великий запас для нарощування виробництва.

Разом з розширенням посівів збільшуються й потужності переробки соняшнику. Щороку будується та вводиться в експлуатацію 1 млн тонн потужностей нових заводів. Розширюється й географія їх розташування — до центру і вище на північ.

«Так, соняшнику сіють значно більше, але й технологія міняється», — говорить Топчій. Середня врожайність олійної зараз перевищує нереальні раніше 2 тонни з гектара. Є області, де отримують в середньому 2,7 тонн.

«Це не просто бездумне культивування. Багато змін відбувається в технології вирощування. Агрономи переймають кращі світові практики, балансують мінеральне живлення. В кінці кінців аграрії самі розуміють, що зловживання соняшником матиме для них негативні результати», — підсумував Топчій.

Нагадаємо, за прогнозами аналітиків, є всі передумови, що посіви соняшнику проб’ють «стелю» в 7 млн га. Одна із причин такої тенденції — висока маржинальність культури. За підсумками 2017 року рентабельність соняшнику становила не менше 60%.


Категория: Сельское хозяйство
, , , ,
Просмотров: 245

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine