+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

У Раду внесли новий закопроект про регулювання несанкціонованих обшуків

17 січня до парламенту внесли законопроект №9484, який покликаний захищати IT-бізнес від несанкціонованих обшуків і перевищення повноважень правоохоронців при таких діях. Це черговий із серії законопроектів під умовною назвою «маски-шоу стоп». Проте в «ІТ України» впевнені, що саме він усуне недоліки попередніх подібних нормативних актів. Авторський колектив проекту очолює Олександр Демченко, голова комітету ВР з інформатизації.

Новий законопроект був розроблений тому, що попередні виявилися неефективними. Так каже Дмитро Овчаренко, співавтор проекту і віце-президент фінансово-правового комітету асоціації.

«Хвиля обшуків у більш ніж 30 IT-компаній в 2015 році нашкодила як самих компаніям, так і іміджу України в цілому. Проблема вимагала прозорого законодавчого регулювання. А «маски-шоу-стоп 1» і «маски-шоу-стоп 2» виявилися недієвими», – так Овчаренко пояснює необхідність нового проекту.

Основні недоліки попередніх проектів на цю тему такі:

  • Ні в Кримінальному Процесуальному Кодексі, ні в інших законах немає роз’яснення, що треба розуміти під «електронними інформаційними системами або їх частинами, мобільними терміналами систем зв’язку». Це призводить до різних тлумачень слідчих і прокурорів. І зловживання правами (наприклад, «доведіть, що сервер – це електронна інформаційна система»).
  • За вже чинними законами передбачається копіювати інформацію з цих систем, а не вилучати їх. Однак зараз слідчий і прокурор самі ухвалюють рішення, чи потрібно копіювати дані, чи вилучати комп’ютер. Тому, як відзначають в асоціації, в 100% випадків комп’ютери і сервери вилучають. За результатами копіювання повинен складатися окремий протокол, копія якого вручається власнику техніки.
  • Не встановлено запобіжні механізми від зловживань правоохоронних органів. Зокрема – щодо можливості застосовувати заходи на кшталт тимчасового доступу до речей або тимчасового вилучення або арешту майна.

Норми нового проекту передбачають:

  • Уточнення спеціальної термінології.
  • Заборона вилучати комп’ютери, сервери, телефони і т. д. Також порушувати роботу комп’ютерних систем, якщо предметом або засобом правопорушення є інформація, яка на них міститься.
  • Якщо комп’ютери все ж таки вилучаються, власнику повинні дати можливість копіювати звідти дані. Від правоохоронців вимагається надати письмове обґрунтування про те, як відмова вилучати техніку може нашкодити розслідуванню.
  • Під час арешту техніки не можна забороняти власнику нею користуватися, якщо вона використовується як засіб праці.
    Якщо вилучена техніка псується або втрачається, правоохоронці зобов’язані відшкодувати власнику пов’язані з цим витрати.
  • Кримінальна відповідальність посадових осіб за умисне порушення порядку тимчасового доступу до речей і документів або тимчасового вилучення чи арешту майна. А також вилучення речових доказів під час обшуку. Зараз за ці дії відповідальності немає.

Категория: Законы
, , , ,
Просмотров: 94

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine