+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

Українська селекція нічого не виграє від дотацій на насіння — думка

Державна підтримка, яка передбачає компенсацію при купівлі українського насіння, не дасть великого поштовху для розвитку галузі вітчизняної селекції. Про це сказала директор Насінневої асоціації України Сюзанна Григоренко.

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів України оприлюднив порядок отримання дотацій для розвитку  виноградарства, садівництва і хмелярства.

За її словами, сьогодні аграрії забезпечені насінням на 100%, а посівна, якщо не завадить погода, почнеться вчасно.

Порядок компенсації коштів був нещодавно опублікований. Проте, як серед виробників насіння, так і серед аграріїв, він сприймається неоднозначно. Йдеться про компенсацію коштів при купівлі насіння вітчизняної селекції, а не вітчизняного виробника. Передбачається, що покриватимуть в межах 30 тис. грн на одне фермерське господарство. Цього насіння вистачить десь на 50 га площ, — зазначила Сюзання Григоренко.

На думку експерта, цьогорічні озимі уже посіяні, тож компенсувати їх вартість не будуть. Що стосується соняшнику та кукурудзи, то виробники навряд чи масово кинуться купувати насіння цих культур української селекції. Бо 80% ринку становлять саме іноземні виробники та сорти, бодай і вироблені на потужностях в Україні.

На мою думку, господарі можуть купувати влітку насіння озимих на наступний рік, проте аж такого великого поштовху український селекції це не дасть. Якщо це має підняти попит на вітчизняне насіння, то цих коштів замало. Його купують і так, але ці гроші не ідуть на розробки, селекціонери відверто бідують. Сам механізм відшкодування і розподілу коштів виглядає незрозумілим – яким чином кошти від купівлі насіння будуть повертати назад  науковцям, скільки саме вони отримають і коли, — сказала Григоренко.

Вона вважає, що ринок висококонкурентний – і годі сподіватись, що товаровиробник піде купувати насіння тільки через дотацію на нього.

Поки що до цього порядку у нас більше питань, ніж відповідей, механізм, однозначно, потрібно буде допрацьовувати, — сказала експерт.


Категория: Сельское хозяйство
, , , ,
Просмотров: 151

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine