+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

Українська селекція враховує екстремальні умови вирощування пшениці на Півдні України

Враховуючи кліматичні зміни та потреби вітчизняних сільгоспвиробників, селекційно-генетичний інститут — Національний центр насіннєзнавства та сортовивчення працює над виведенням нових спеко-, посухо- та морозостійкий зразків пшениці.

Про напрямки роботи установи та пріоритети у селекції пшениці розповів Євген Алєксєєнко, провідний науковий співробітник відділу селекції та насінництва пшениці Селекційно-генетичного інституту.

За словами науковця, розроблені тут сорти займають близько 70% усіх посівних площ в Україні. При цьому одним з основних напрямів його роботи є селекція пшениці.

«Передусім це створення сортів універсального типу для різних технологій: для інтенсивних, для більш екстенсивних, з високими показниками якості зерна, сортів для екологічно чистих технологій, тобто які потребують мінімум, або зовсім не потребують хімічного захисту. І, звісно, ці сорти мають бути високоурожайними і конкурувати з зарубіжними сортами», — зазначає Євген Алєксєєнко.

У пріоритеті науковців установи — виведення сортів універсального використання по різних попередниках і за різними технологіями. Окрім цього, Інститут працює над виведенням сортів для інтенсивних та екологічно чистих технологій.

«Мова йдеться про технології, які не потребують хімічних компонентів для вирощування, призначених для зменшення хімічного навантаження на рослини і довкілля. Щоб досягти цієї мети, потрібні такі сорти, які не піддавалися б, або принаймні мінімально уражалися б, хворобами та шкідниками. Щоб добре конкурували з бур’янами. Аби при їх вирощуванні можна було звести до мінімуму використання пестицидів. Причому ми застосовуємо лише класичну селекцію, технологій генної модифікації не використовуємо», — додає науковець-селекціонер.

За словами Євгена Алєксєєнка, такі екологічно-чисті сорти, як Годувальниця Одеська, та Литанівка Одеська вже мають своє розповсюдження. Серед новіших зразків науковець відмітив такі, як Лебідка, Істина, Мелодія. Зазначається також, що на сортовипробування зараз передано сорт Аксіома, який за словами науковців установи також скоро отримає ринкове поширення.


Категория: Сельское хозяйство
, , , ,
Просмотров: 145

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine