+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

Уряд хоче зняти бізнес із «гачка» правоохоронців

Уряд пропонуватиме Верховній Раді до кінця року ухвалити законопроект, який унеможливить тиск на бізнес з боку правоохоронної системи. «Наступного року ми забезпечимо економічне зростання більш як на 3 відсотки. Але ми розуміємо, що цього недостатньо та що нам потрібне зростання на рівні 5—7 відсотків». — сказав під час учорашнього засідання Кабінету Міністрів прем’єр Володимир Гройсман. Та підкреслив, що досягненню цього сприятиме створення належних умови для ведення бізнесу.

Міністр юстиції Павло Петренко, який представив законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів. Вони стосуються запобігання тиску правоохоронних органів на бізнес. Він зазначив, що нині судді пачками підписують ухвали про обшуки. Вони потім використовуються правоохоронцями для тиску на бізнес. Саме тому пропонується запровадити звуко- та відеофіксацію розгляду слідчим суддею подань щодо обшуків. А якщо таку ухвалу буде винесено без фіксації, то всі слідчі дії будуть визнані нікчемними.

Ще одна новація стосується врегулювання процедури допуску адвокатів до вчинення правоохоронцями слідчих дій. «За чинним законодавством адвокат може бути присутній під час обшуку тільки якщо він на цей момент перебуває в приміщенні. Але враховуючи, що такі слідчі дії готуються правоохоронцями негласно, то в більшості випадків адвокати не перебувають у приміщеннях компаній. Тож слідчі дії розпочинаються без їхньої участі та з багатьма системними порушеннями прав власників бізнесу та інвесторів». — зазначив міністр. Він також повідомив, що даний законопроект містить норму про обов’язковий допуск адвокатів на будь-якій стадії обшуку.

Також пропонується запровадити пряму заборону на вилучення під час слідчих дій оригіналів документів фінансово-господарської діяльності. А також комп’ютерної техніки, серверів та мобільних телефонів. «Іноді після обшуку фактично не відбувається жодних слідчих дій. Але в підприємства вилучається вся господарська база. А також всі первинні документи та сервери і його робота паралізується на багато місяців. Тому ми пропонуємо встановити вичерпний перелік випадків, коли можуть бути вилучені оригінали документів». — повідомив П. Петренко.

По-справжньому революційною новацією міністр також назвав пропозицію щодо запровадження обов’язкової звуко- та відеофіксації процедури проведення обшуку. «Це означає, що слідчий та оперативний співробітник, які здійснюватимуть обшук, повинні будуть мати мобільні камери, що їх нині мають патрульні поліцейські, які фіксуватимуть увесь процес обшуку. І цей відеозапис одразу автоматично потраплятиме до централізованої системи та буде невід’ємною частиною протоколу обшуку. Якщо відеозапису не буде, то всі зібрані під час обшуку докази вважатимуть недопустимими», — наголосив П. Петренко.

Значно полегшити життя бізнесу має й норма, якою пропонується заборонити безпідставно та безліч разів відкривати справи за однією фабулою. «Нині декілька правоохоронних органів мають повноваження щодо розслідування економічних злочинів. І часто підприємець, який потрапив у приціл правоохоронних органів, змушений пройти декілька кіл пекла. Починаючи від податкової міліції і закінчуючи відповідними економічними підрозділами Служби безпеки. Вони порушують одні й ті само справи. Ми пропонуємо на рівні закону ввести імператив. Якщо один правоохоронний орган закрив кримінальну справу за цією фабулою, то інший не має права порушувати таку само справу», — зазначив міністр. Глава уряду зауважив, що в такий спосіб правоохоронці мали можливість роками тримати бізнес «на гачку». Настав час поставити в цьому крапку.


Категория: Законы
, , , ,
Просмотров: 203

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine