+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

В Україні стрімко розвивається горіхівництво — експерт

Промислові насадження грецького горіха досягають найвищої врожайності лише за 15 років після закладки саду. Щорічно українські садівники збирають близько 100 тис. тонн урожаю волоського горіху, проте на думку експертів через декілька років ситуація дещо зміниться.

Валентина Лановенко, президент Академії органічного садівництва «Екогарден» окреслила перспективи розвитку промислових насаджень під волоським горіхом в Україні, а також розповіла про найпоширеніші сорти культури.

Як зазначає експерт, в Україні добре почуваються сорти власне вітчизняної та молдавської селекції. Річ у тім, що чимало молдавських сортів походять із території України, зокрема, із Вінниччини. Найбільш популярним сортом серед них є Піщанський. Його активно закуповують українські садівники, а його посадковий матеріал коштує десь на 15-20% дорожче у порівнянні із більшістю інших сортів.

«Деякі українські садівники експериментують із сортами грецького горіха італійської, французької чи канадської селекції. Наскільки це є виправданим? Насправді кліматичні умови нашої країни не дають змоги вирощувати карликові італійські та французькі сорти. Звичайно ж, хочеться отримати якомога вищий врожай, а саджанці на карликових підщепах висаджуються у розрахунку до 600 дерев на 1 га, приносячи до 8 тонн горіхів щороку. Проте в Україні ці сорти, на жаль, показують себе досить погано: найчастіше дерева вимерзають у перші роки вегетації. Тому у нас поки що немає таких промислових насаджень у хорошому стані. Тому одним із найважливіших критеріїв сорту грецького горіха є його районованість у конкретному регіоні», — зауважила експерт.

Вартість щеплених саджанців та сіянців досить сильно варіюється. Щеплені саджанці пропонуються в Україні за ціною близько 10 євро за штуку. Ціна на сіянці може становити від 40 до 70 гривень. При закладці саду слід обов’язково обрати запилювачі, інакше урожайність буде значно нижчою. Якщо середня площа горіхового саду становить 50 га, то відповідно для такого саду зазвичай обирають 2-3 основні сорти та декілька сортів-запилювачів.

«Грецький горіх є дуже перспективною культурою, однак водночас це довгострокова інвестиція, максимальна віддача від якою приходить лише на п’ятнадцятий рік вегетації. Це змушує садівників знаходити додаткові варіанти заробітку, поки горіхові насадження підростають», — відмічає Валентина Лановенко.

Кожен рік в Україні збирається понад 100 тис. тонн волоських горіхів. Дві третини цього врожаю спрямовується на експорт, однак ціна на українські горіхи є досить низькою. В чому проблема?

«Річ у тому, що поки що у нас немає повноцінних промислових насаджень — нині вони лише закладаються. Відповідно, більшість горіхів у нас збирається або в присадибних господарствах або ж по лісосмугах. Тобто, формуються неоднорідні партії, закупівельна ціна яких є досить низькою. Втім, гадаю, ця ситуація виправиться за декілька років», — прокоментувала експерт.


Категория: Сельское хозяйство
, , , ,
Просмотров: 222

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine