+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

Використання неоригінального насіння призводить до значних втрат, — Насіннєва асоціація України

Проблема підробок насіння, безумовно, не є лише українською. Виробництво та збут фальсифікату — це глобальна, пов’язана з багатомільярдним оборотом, проблема, яка має серйозні економічні, соціальні та екологічні наслідки для держав і споживачів.


Ми від НАСІННЄВОЇ АСОЦІАЦІЇ УКРАЇНИ звертаємо увагу і просимо усіх товаровиробників, покупців, споживачів бути свідомими, і щоб потім не шукати «винних».

Підробки – це не лише «спотворення» вмісту продукції. На практиці виділяємо і так «сірі товари», і контрафакт, і фальсифікат, і починаємо ділити й визначати «менший чи більший ступінь» підробки – це все товар/продукція, які не можуть вважатися у законному обігу, і той, хто купує, бере участь у неправомірному діянні, в основі усіх лежить незаконне використання об’єкта – сорту, насіння.

ПРИСУТНЄ НА РИНКУ НАСІННЯ В УКРАЇНІ:

 • контрафакт — коли ввозяться товари, що містять об’єкти права інтелектуальної власності на митну територію України або вивозяться з цієї території із порушенням прав інтелектуальної власності;
 • фальсифіковане насіння/фальсифікат — продукція, виготовлена з порушенням технології та/або неправомірним використанням найменувань сортів внесених до Державного реєстру сортів рослин та знака для товарів та послуг, чи копіюванням форми, упаковки, зовнішнього оформлення і виготовлення продукції на території України зі спотвореним змістом із копіюванням зовнішніх ознак та зовнішнього оформлення справжнього;
 • порушення вимог офіційного обігу насіння, установлених Законами України «Про охорону сорти рослин», «Про насіння і садивний матеріал», починаючи з порушення майнових прав на сорт рослин закінчуючи практикою використання для сівби/посадки насіння та/або садивного матеріалу без сертифіката, що забороняється. Одним із факторів, які сприяють неофіційному обігу, те що в Україні поширено так зване «насіння для власних потреб».

Набільш поширені способи у підробках:

 • крадіжка батьківських ліній: овочі, польові культури;
 • сфальшоване маркування сортів: овочі, польові культури, фуражні і кормові культури;
 • протиправне використання назви сорту: всі культури;
 • незаконні дії під час вегетативного розмноження гібридів: овочі, декоративні рослини;
 • недекларування/протиправне використання зібраного насіння у власних потребах (farm saved seed) : польові культури, фуражні і кормові культури;
 • непроходження сертифікації насіння;
 • протиправне використання продукції категорії «зерна у якості «насіння» та використання бракованого насіння, що залишилося після збору врожаю: польові культури, фуражні і кормові культури;
 • неправомірне використання товарних знаків.

Остерігайтеся ПІДРОБОК. ЗВЕРНІТЬ УВАГУ на:

ВАРТІСТЬ. Ціна — не основний критерій якості, але слід враховувати, що справжнє виробництво — недешевий процес, і кожний продукт має ціну.

МІСЦЕ КУПІВЛІ. Ринки, мобільні точки продажів, чиї продавці не надають додаткову інформацію з продукції — не місце продажу справжньої продукції; також варто оминати одноденні сайти, що не містять контактів та даних про виробників насіння.

ЯКІСТЬ ТА УПАКОВКА. Фірмові речі завжди мають якісну упаковку з логотипом фірми. Зовнішній вигляд та якісні показники повинні підтверджуватися сертифікатом на насіння/садивний матеріал. Вони видаються на кожну окрему партію насіння (Існує Реєстр сертифікатів).

СЕКРЕТНІ ПАСТКИ ВИРОБНИКА ДЛЯ ПІДРОБНИКІВ, як-то: маркування, нанесення спеціальних голограм, магнітних смуг на тару із засобами захисту.

САЙТИ ВИРОБНИКІВ/ПОСТАЧАЛЬНИКІВ. На них завжди можна знайти всю офіційну інформацію по продукту.

Пам’ятайте, що використання неоригінального насіння призводить до значних втрат. Економія незначних коштів при купівлі насіння обертається потім значними втратами у вигляді недобору рівня урожайності!Навіть економія декількох сотень гривень при купівлі неякісного посівного матеріалу (підробок) абсолютно не окупить Вам усіх величезних ризиків, яким Ви самі себе піддаєте.

НЕГАТИВНІ НАСЛІДКИ ВІД ВИКОРИСТАННЯ ПІДРОБЛЕННОГО НАСІННЯ:

Економічні:

 • ставить під загрозу продуктивність вашого сільського господарства та в цілому;
 • несе суттєвий ризик урожаям фермерських господарств, воно може містити домішки і не даватиме прорекламованих або обіцяних показників.
 • Низькі врожаї і погана якість культур впливають на подальший дохід фермера.

Екологічні:

 • Оскільки підроблене насіння містить шкідливі домішки, воно часто завдає шкоди чи збитків довкіллю та продовольчим ресурсам;
 • Реалізатори підробленого насіння не надають базової супровідної інформації.

Кримінальні:

 • Підроблення насіння є порушенням прав інтелектуальної власності на сорт, що є кримінальним діянням.

Довідково: НАСІННЄВА АСОЦІАЦІЯ УКРАЇНИ – професійна організація, що виражає спільну позицію учасників ринку насіння для дотримання правил чесної конкуренції; непорушності прав інтелектуальної власності. Дійсний член ESA (Європейської Насіннєвої Асоціації – об’єднання асоціацій виробників насіння у рамках Європейського Союзу) та ISF (Міжнародної Насіннєвої Федерації).


Категория: Сельское хозяйство
, , , ,
Просмотров: 140

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine