+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

Як закон про валюту вплинув на ведення банківських рахунків

В НБУ відбулася робоча зустріч з банкірами, присвячена змінам у порядку відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, які відбулися після вступу в дію Закону «Про валюту і валютні операції», повідомляється на офіційній сторінці регулятора у Facebook.«У зв’язку із прийняттям нового закону про валюту Україна запровадила абсолютно новий підхід у валютному нагляді, який формується в межах парадигми ринкової свободи «дозволено все, що не заборонено». Одними з ключових кроків ринкової свободи є можливість відкриття нерезидентами рахунків у банках України та рівні умови для резидентів і нерезидентів здійснювати без обмежень валютні операції на території України. Водночас ми маємо діяти за принципом: «менше ризиків – менше уваги, більше ризиків – більше уваги», – зазначив на зустрічі Директор Департаменту фінансового моніторингу НБУ Ігор БЕРЕЗА. Зокрема, присутні обговорили проект Постанови №492, а саме – нову редакцію Інструкції про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків – резидентів і нерезидентів. А також – зміни до Положення про здійснення банками фінансового моніторингу №417.

За словами Заступника директора Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Наталії ЛАПКО, оновлена Інструкція дозволить відкривати рахунки в українських банках новій категорії клієнтів – юридичним особам-нерезидентам, у тому числі інвестиційним фондам та компаніям з управління активами, що діють від імені цих фондів. Крім того, регулятор пропонує змінити й інші вимоги до клієнтів банків. Зокрема, у разі зміни назви юридичної особи-резидента її рахунок не закривається. Також для клієнтів банків скасовується вимога подання картки із зразками підписів, а особи, уповноважені на розпорядження рахунком, зазначаються у переліку, який не потребує нотаріального посвідчення.

«Метою запропонованих нами змін є підтримка партнерських взаємин з учасниками платіжного ринку, спрощення процесу відкриття рахунків суб’єктам господарювання в українських банках та встановлення порядку відкриття рахунків новим учасникам фінансового ринку України – компаніям-нерезидентам», – зауважила Наталія Лапко. Водночас, на думку Ігоря Берези, банки, застосовуючи ризик-орієнтовний підхід, сьогодні мають більше уваги приділяти ризиковим клієнтам. Зокрема, йдеться про зарубіжні компанії-оболонки, які злочинці нерідко використовують для схем із відмивання коштів.

«Ми маємо зробити належні висновки із ситуацій, в яких опинилися деякі зарубіжні банки, що недостатньо уваги приділяли таким компаніям-нерезидентам. Наш банківський сектор вже досить багато зробив на шляху побудови ефективної системи протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму, тож потрібно рухатися далі. А для цього ми маємо розуміти природу ризиків і вміти протидіяти їм у межах ризик-орієнтовного підходу», – наголосив Ігор Береза.


Категория: Законы
, , , ,
Просмотров: 41

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine