+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

Які податкові зміни приніс 2017 рік бізнесу і громадянам

Настав час підбити підсумки року, зокрема і передноворічної податково-бюджетної лихоманки.

Основним підсумком є те, що, голосуванням за бюджет 2018 року, на жаль, не ліквідовано випадково жодного державного органу, як минулого року сталося з повноваженнями податкової міліції.

А можна би було ще пару непотрібних органів знешкодити, від того гірше би підприємництву не стало.

Розглянемо, які зміни були внесені в Податковий кодекс України, і що це означає для людей, бізнесу і країни в цілому.

Основний позитив для малого і середнього українського бізнесу, особливо національних виробників, будівельників, сфери послуг, – це призупинення блокування податкових накладних.

У Мінфіну забрали право розробляти критерії ризику. Блокування реєстрації податкових накладних зупиняється до 01 березня 2018 року. Розробити порядок блокування до того часу має вже Кабінет Міністрів, врахувавши попередній негативний досвід Мінфіну.

Зупинені податкові накладні, по яким на 1.12.2017 подані пояснення і документи на розгляд комісії ДФС розблоковуються автоматично до 02 січня 2018 року.

Так само розблоковуються зупинені накладні, по яких Комісія ухвалила рішення про відмову в реєстрації та по яких станом на 01.12.2017 платник почав процедуру адміністративного або судового оскарження.

Для накладних, заблокованих після 1 грудня діятиме норма про те, що комісія має прийняти рішення по накладній протягом 5 днів, інакше на шостий день за мовчазною згодою така накладна розблоковується.

«201.16. Реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, та на підставах, визначеному Кабінетом Міністрів України».

«Податкові накладні/розрахунки коригування, реєстрацію яких у Єдиному реєстрі податкових накладних зупинено відповідно до пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу, реєструються з урахуванням вимог пунктів 200-1.3 та 200-1.9 статті 200.1 та пункту 201.10 статті 201 цього Кодексу, 02.01.2018 року крім:

податкових накладних/розрахунків коригування, по яких станом на 01.12.2017 року не подані пояснення і документи відповідно до підпункту 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу;

податкових накладних/розрахунків коригування по яких прийнято рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних і по яких станом на 01.12.2017 року не розпочинали процедуру оскарження в адміністративному або судовому порядку».

Запроваджено відповідальність податківців за неправомірні дії та рішення з їх власної кишені.

Тепер шкода, яка завдана платнику податків незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю посадових та службових осіб ДФС, відшкодовується за рахунок коштів ДФС, а потім держава звертається з регресною вимогою до податківця, який платитиме з власної кишені.

До речі, на фінансування ДФС на 2018 рік закладено 11,8 млрд. грн.

«21.3. Шкода, завдана платнику податків незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю посадової або службової особи контролюючого органу, відшкодовується за рахунок коштів державного бюджету. Кошти передбачені для фінансування цього органу, незалежно від вини цієї особи.»

В Податковому кодексі відтепер передбачено звільнення від відповідальності – фінансових санкцій (не від самого податку) платників податку на нерухоме майно та платників земельного податку. У разі якщо ДФС не надіслала платнику цих податків відповідне податкове повідомлення-рішення.

Це важлива зміна, бо в багатьох містах повідомлення-рішення надходили з запізненням, або не приходили взагалі, а штрафні санкції податкова нараховувала.

Також для зручності платників податків тепер всі ставки місцевих податків, в тому числі ставки податку на нерухоме майно будуть опубліковані в одному місці – на сайті ДФС.

Це мінімальний сервіс від ДФС для всіх громадян, враховуючи, що в повідомленнях-рішеннях, які надходили нам цього року відсутня інформація про ставку податку, площу об’єкту, розрахунок податку. І навіть не вказано, за який об’єкт нерухомості нараховано податок.

«…У разі, якщо контролюючий орган не надіслав (не вручив) податкове/податкові повідомлення-рішення у строки, встановлені підпунктом 266.7.2 пункту 266.7 цієї статі, фізичні особи звільняються від відповідальності, передбаченої цим Кодексом за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання…».

«…287.9. У разі, якщо контролюючий орган не надіслав (не вручив) податкове повідомлення-рішення у строки, встановлені цією статтею, фізичні особи звільняються від відповідальності, передбаченої цим Кодексом за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання…»

Податок на землю в наступному році не має збільшитись, бо нормативна грошова оцінка землі в 2018 році не буде індексуватися.

Пиво, вино, горілка в 2018 році не подорожчають через підвищення акцизу. Цього не скажеш про коньяк і цигарки – на них акциз підвищиться. Для тютюнової продукції він зросте в 2018 році на 29,7%.

Добрі новини для всіх, хто офіційно продає та купує легальне програмне забезпечення. Постачання програмної продукції, програмного забезпечення. Його оновлень та розширень в усіх формах, зокрема і в електронній, і через посилання на завантаження чи коди активації нарешті чітко визначені в законі. Як такі, що звільнені від оподаткування ПДВ.

Ще однією зміною щодо ПДВ, зокрема того, який сплачується при імпорті обладнання, є розстрочення сплати цього податку.

Тепер, якщо виробник ввозитиме виробниче обладнання з визначеного в законі переліку кодів УКТЗЕД для власного використання. А не для перепродажу, то матиме можливість ПДВ сплатити в розстрочку протягом двох років. Ця норма важлива для тих, в кого не було коштів на одномоменту сплату імпортного ПДВ при розмитнення обладнання. Однак є потреба в оновленні виробничих потужностей.

«61. Тимчасово, до 1 січня 2020 року контролюючий орган за заявою платника податку надає розстрочення (рівними частинами) сплати податку на додану вартість. На термін, зазначений у заяві платника податку. Але не більше 24 календарних місяців без нарахування процентів, пені та штрафів. Які визначені цим Кодексом, при ввезенні на митну територію України у митному режимі імпорту обладнання. Що класифікується за такими товарними підкатегоріями згідно з УКТ ЗЕД.

Обладнання ввозиться на митну територію України платником податків для власного виробництва на території України.» (перелік УКТ ЗЕД та повний текст поправки дивіться тут).

Відтепер всі медичні вироби, а не лише ті, які включались до певного переліку Кабміну, будуть ввозитись і продаватись із пільговою ставкою ПДВ — 7%.

Продаж українських дитячих книжкових видань (до 48 сторінок) буде звільнено від ПДВ. Як до цього було звільнено від ПДВ інші книги вітчизняного виробництва.

Імпорт електрокарів на 1 рік звільнений від ПДВ та акцизу. Згідно з проголосованими змінами до Податкового кодексу України цей строк становив 5 років, однак поправкою з голосу, озвученою Артуром Герасимовим (партія БПП), до закону про бюджет на 2018 рік його було скорочено до 1 року.

Тому цю норму ще необхідно уточнити шляхом голосування за зміни в Податковий кодекс. В будь-якому разі, в українців буде мінімум рік, щоб завезти електромобіль без сплати будь-яких митних платежів. Водночас, Податковий комітет ВР розробляє законопроект, який буде враховувати і стимулювати розвиток в Україні сервісних станцій. Станцій підзарядки і виробництва акумуляторів для електрокарів. А також забезпечить умови для створення їх виробництва в Україні.

«Тимчасово, до 31 грудня 2022 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість:

  • операції із ввезення на митну територію України та з подальшого постачання на митній території України транспортних засобів. Які оснащено виключно електричними двигунами (одним чи декількома), що зазначені у товарній підкатегорії 8703 90 10 10 згідно з УКТ ЗЕД;
  • операції з постачання послуг з перевезення пасажирів на таксі, оснащеного виключно електричним двигуном (одним чи декількома). А також надання пасажирського транспорту в оренду (лізинг, прокат, перевезення на замовлення). У разі, якщо такі колісні транспортні засоби оснащені виключно електричним двигуном (одним чи декількома)».

В частині трансфертного ціноутворення передбачено наступне:

  • платник має право самостійно провести коригування за 2015-2016 роки до максимального чи мінімального значення діапазону, а не до медіани;
  • документацію по ТЦУ контролюючий орган не може просити раніше терміну подачі звіту про контрольовані операції 1 жовтня наступного року;
  • розширено контроль по ТЦУ за операціями між іноземними материнськими компаніями та їх постійними представництвами в Україні. Це забезпечить рівні правила гри для міжнародних компаній та українського бізнесу.

Оскільки законопроект виявився великим та комплексним, то в ньому є добрі норми, є технічні, а є доволі спірні та неоднозначні. Це в основному стосується аграрних норм (експорт сої, соняшнику, ріпаку та аграрні дотації на курятину) та закордонних посилок фізичних осіб.

По останньому пункту заспокою всіх шанувальників закордонного Інтернет-шопінгу – в 2018 році змін в оформленні міжнародних поштових відправлень не станеться.

За задумом Міністерства фінансів, протягом наступного року ДФС власними силами розроблятиме та впроваджуватиме спільну з поштовими операторами електронну систему. Туди вноситиметься інформація про отримувачів посилок.

Через неможливість здійснення митницею контролю за кількістю міжнародних посилок для фізичних осіб обмеження щодо 3-х «безмитних» посилок у місяць фактурною вартістю до 150 євро кожна відстрочене на 2019 рік. Є підстави вважати, що нічого не зміниться і в 2019 році, який, як відомо, є роком подвійних виборів. Або електронну систему не розроблять, або негативу перед виборами не захочуть.

Щодо аграрних норм, то в результаті аграрних війн, дотації у вигляді повернення ПДВ на певні види продукції тваринництва не отримав ніхто, в тому числі і птахівництво. В бюджеті за цією програмою закладено 0 грн.

Натомість, уряд схитрував та заховав ці кошти в іншу програму. Роздачу коштів на голову великої рогатої худоби та основне – компенсація з бюджету коштів на будівництво тваринницьких комплексів. При чому в цій програмі немає обмеження 150 млн. в одні руки.

Хоча відповідні поправки були подані в Податковий кодекс, однак їх вибили лобісти агрохолдингів. Зараз виникла потреба ці норми уточнити. Інакше є значний ризик того, що знову велику частину дотації на підтримку тваринництва заберуть ті великі курячі агрохолдинги, які будувалися протягом останніх часів.

Розмінною монетою в цій агроборотьбі стало введення нульової ставки на експорт сої, соняшника, ріпака. Це означає неможливість відшкодування ПДВ при експорті цієї продукції. Ідеологи вказаної норми стверджують, що це потрібно для припинення експорту з України необробленої сировини та стимулювання їх переробки в Україні.

Однак аграрні асоціації кажуть, що це прописане в законі примушування фермерів задешево продавати вирощені культури тим, хто вже має переробні заводи. Сьогодні аграрії перекрили автомагістралі в Черкаській, Хмельницькій та Рівненській областях, протестуючи проти рішення парламенту скасувати відшкодування ПДВ. За наявною інформацією, через значний негатив від багатьох аграрних асоціацій ця норма також буде переголосовуватись.

Щодня чую від підприємців питання – чому блокування накладних продовжується з новою силою. Адже парламент ще 7 грудня ухвалив законопроект про призупинку блокування? Наразі очікується підписання відповідного законопроекту 6776-д головою ВР та після цього президентом.

Процес затягується, бо народний депутат Ю.Левченко (партія ВО «Свобода») зареєстрував постанову, якою пропонує скасувати результати голосування за цей законопроект.

Крім того, кілька вищенаведених спірних норм потрібно переголосувати, щоб запобігти зокрема податковому аграрному майдану. Це станеться в середу вже цього парламентського тижня.


Категория: Законы
, , , ,
Просмотров: 320

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine