+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

За 10-15 років в Україні можуть з’явитися зернові порти

В довгостроковій перспективі в Україні частина морських портів може перепрофілюватися на роботу виключно з зерновими. Такий розвиток подій реальний, повідомив керівник Адміністрації морських портів України (АМПУ) Райвіс Вецкаганс. Наразі доцільність впровадження такої ідеї  вивчається Адміністрацією разом з іншими  часниками ринку.

Нагадаємо, що сьогодні на різних стадіях в Україні є 36 проектів будівництва зернових терміналів, з яких 10—12 реалізуються. Їхня потужність — 100 млн т. Хоч перевалка зерновими зростає (+20% проросту за рік), однак її вартість зменшується.

«Я за те, щоб були великі потужності терміналів у портах, і щоб ринок був контрольованим. Розвиток повинен бути більш планованим і централізованим», — відповів він, коментуючи питання про запровадження специфікації терміналів. В такому разі, за його словами,  основними з перевалки зерна можуть стати  такі порти: «Южний», Миколаївський, «Чорноморськ» і Одеський.

Наразі, за словами Райвіса Вецкагана, така пропозиція вивчається, щоб  включити її  у Стратегією розвитку портів України до 2038 року.

Разом із залізницею зараз оцінюємо цю можливість. Ми також спілкуємося з бізнесом, щоб визначити ключові напрямки. Ми повинні закласти в основу розвиток сільського господарства і спитати себе: як зерно буде доставлятися до наших портів, яка буде пропускна здатність? Не варто забувати при цьому про логістику зерна внутрішніми водними шляхами — зараз аналізуємо пропускну здатність наших річок», — розповідає  він.

Питанням специфікації портів цікавиться і «Укрзалізниця».

Залізниця запитує нас: «А ви не можете направити вантажопотоки в інші порти?». Та є інвестор, який вклав гроші в порт, є власник вантажу. Це логіка відносин, ми повинні її дотримуватися і повинні забезпечити певні державні гарантії для бізнесу — як мінімум, чітку роботу всієї інфраструктури. І в цій частині я підтримую централізацію політики. Зараз є пропозиція дерегулювати всі порти, щоб вони могли вільно конкурувати між собою. Так, до певного рівня це прийнятно. Але ми сьогодні маємо негативні приклади, коли побудований термінал, а вантажів немає. Це обов’язково буде враховано в стратегічних документах; вважаю, що в розвитку і спів-управлінні портами обов’язково повинна брати участь місцева влада», — пояснив він.

На думку керівника АМПУ, говорити про  специфікаціє українських портів в частині зернових варто говорити не раніше ніж в перспективі 10—15 років. «Такий термін необхідний  для того, щоб провести стратегічне планування, побудувати термінали й підготувати акваторії, забезпечити логістику, переорієнтувавши транспортні напрямки», — підсумував він.


Категория: Сельское хозяйство
, , , ,
Просмотров: 230

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine