+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

Заробітчани переказують в Україну більше валюти, аніж вкладають іноземні інвестори і дає МВФ

Після зміни методики обрахунку обсягів приватних грошових переказів в Україну Національним банком, виявилось, що українські заробітчани, які працюють за кордоном, переказують в Україну більше грошей, аніж вкладають іноземні інвестори і дає Києву Міжнародний валютний фонд.

Як очікується, цього року – як і минулого – цифра переказів в Україну становитиме біля 9 мільярдів доларів. Найбільше грошових переказів йде від заробітчан, які працюють у Польщі та Росії.

За даними Нацбанку України, який змінив методику обчислення приватних грошових переказів, збільшено оцінки коштів, що їх надсилали заробітчани в Україну.

Відтак, в 2015 році заробітчани переслали 7 мільярдів доларів (раніше цифра була 1,8 мільярда доларів), у 2016 році – 7,5 мільярда (за старими даними – 2,1 мільярда), а минулого року – 9,3 мільярда (раніше вважалось, що два мільярди доларів).

Для порівняння: згідно з програмою сприяння українським реформам, погодженою у 2015 році, МВФ надав Києву 8,4 мільярда доларів.

Щодо прямих іноземних інвестицій, то в 2017 році їхній обсяг в Україні становив 2,3 мільярда доларів (3,8 мільярда в 2015 році, 4,4 мільярда – в 2016 році).

Відтак, цифра у 9 мільярдів доларів, що їх заробітчани переказали в Україну минулого року. І, як очікується, надішлють таку ж суму і цього року, перевищує обсяг прямих іноземних інвестицій, які надходять в українську економіку.

За даними Державної служби занятості, за кордоном працюють понад п’ять мільйонів українців (з урахуванням сезонних, тимчасових та офіційно не декларованих заробітчан). За іншими даними – 4,6 мільйона.

Але Нацбанк подає іншу цифру – 2,2 мільйона, або 8 відсотків усього працездатного населення країни.

Щодо географії, то трохи менше від половини від усієї кількості заробітчан працює в Росії, понад мільйон українців – в Польщі, також великі громади заробітчан існують в Португалії, Іспанії, Італії, Чеській Республіці, а також у США.

Серед проблем експерти називають дві головні: як феномен масового заробітчанства впливатиме в довшій перспективі на економічні показники економіки України і загальне падіння кількості населення. Адже багато хто із заробітчан – особливо в країнах ЄС – осідає і вже не збирається повертатися в Україну.

І друга проблема – це забезпечення належних прав українців, які працюють за кордоном.

Нацбанк України попередив минулого тижня, оприлюднюючи дані про перегляд методики обрахунку грошових переказів. Що зменшення кількості робочої сили може тривати і це може мати негативний вплив на економічне видужання України у перспективі.

Щодо прав, то як заявив заступник міністра закордонних справ Польщі Бартош Ціхоцький, обсяг переказів понад мільйона заробітчан з Польщі становить майже чотири відсотки ВВП України. І додав: «Заради їхніх (заробітчан) прав, трудових прав. Але також для нашої пенсійної системи, для системи охорони здоров’я, є бажаним більш ширше регулювання ситуації. Але це залежить від Міністерств праці та соціальної безпеки».

Заробітчани – звідки в Україні?

Як зауважує стаття, опублікована недавно на сайті американського Інституту Кеннана, феномен міграційних робітників притаманний Україні з 1990-х років. І став більш поширеним після руйнівної економічної кризи 2008 року.

Традиційно заробітчани походять в Україні з аграрної Західної України і вони працювали в країнах ЄС та Росії. Як говориться в статті, скажімо, в маленькому карпатському містечку в кожній родини є хтось. Хто або водить вантажівку у Польщі, або працює нянею у Португалії. Також зустрічаються й ті, хто працює на лісозаготівлях на російському Далекому Сході. Або та тисячах будівельних майданчиків Москви чи на нафтовидобутку в Сибіру.

Проте, говориться у статті, порівняно небагато заробітчан зі Східної України. «Але на тлі занепаду промислової економіки через військовий конфлікт і торговельну війну Росії з Україною. Все більше й більше східняків починають займатися заробітчанством», – йдеться у статті. Її автор побачив у Сєвєродонецьку, який під контролем українського уряду на Донбасі, оголошення про автобуси до Москви, Санкт-Петербурга і Сочі.

Щодо обсягів, то перекази заробітчан в Україну хоч і становлять велику частку. Але незрівнянно менші за сусідню Молдову, де перекази від трудових мігрантів становлять 23 відсотки ВВП Молдови.


Категория: Финансы
, , , ,
Просмотров: 136

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine