+38 (050) 366-67-88 (секретарь)Продажа топлива (дизель, бензин, газ) на выходных условиях, по доступным ценам
Цены на топливо на заправках на 28.03.18
Тип Цена (грн/л)
А-92 26.31
А-95 27.26
А-95 Pulls 28.21
ДТ 24.88
ДТ Pulls 25.83
Газ 11.68
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Погода
Погода в Днепре

влажность:

давл.:

ветер:


Наши партнеры

ТОВ "Зерінко"

Kernel

Агропросперис

Наши друзья
Видео

Жито є моє: під Києвом вирощують 56 ц/га органічного жита — удвічі більше середнього по Україні

ПСП ім. Шевченка вирощує під Києвом на органічному клині 56 ц/га жита, 30 ц/га сої та 17 — сочевиці. Для порівняння, в середньому по Україні жита зібрали при традиційному способі вирощування 26 ц/га. А врожайність сої знаходиться на рівні 23 ц/га.

За словами Галини Кротевич, агронома господарства, це спростовує міф про те, що при переході на органічне виробництво продуктивність культур падає.

Причому 56 ц/га жита було отримано не від гібрида, а на сортосуміші, насіння якої придбали в Інституті рослинництва, розповідає вона.

Такої врожайності господарство досягло за рахунок агротехнології. Протягом двох років перехідного періоду жита збирали 30 ц, потім – більше. Кротевич розповідає, що з гербіцидами працювати легше. А ось при органічному виробництві агрономові доведеться згадати про борону і каток.

Відразу після посіву органічних полів проводять обробку. Щоб уникнути великої кількості бур’янів, на сою і сочевицю пускають штригель-борону на четвертий день після висіву. Після сходів – повторно. І ще раз за необхідності боронують через тиждень. Зайвих культивацій намагаються не проводити, щоб не втратити вологу.

У випадку жита все починається з осіннього вирівнювання ґрунту: оранка, передпосівна культивація. Навесні посіви обробляють ротаційної бороною.

Для боротьби з хворобами застосовують цілий комплекс заходів: відмова від власного насінництва, дотримання сівозміни і т. д.

А ось з шкідниками майже нічого не поробиш, каже Кротевич. У цьому році на полях був помічений хлібний жук, потім шкідник перелетів до сусідів. А від проблем зі шкідниками на сої і сочевиці врятувала трихограма, яку розкидали з безпілотника.

Нагадаємо, останнім часом площі під органічним виробництвом в Україні скоротилися на чверть. Це сталося через часткову десертифікацію та відмову фермерів вирощувати органіку. Експерти пояснюють: такий вид виробництва досить складний і вимагає глибоких агрономічних знань, більших трудових зусиль та терпіння.


Категория: Сельское хозяйство
, , , ,
Просмотров: 377

Поделитесь новостью:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закупаем зерновые и масличные по всей Украине на постоянной основе

Разработка, создание и сопровождение сайтов, установка, настройка и обслуживание серверов, сопровождение 1С

AgroExpo2018

ИнтерАГРО

International Field Days Ukraine